reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Białoruś usunie reklamy z zagranicznych kanałów

dodano: 2019-09-18 21:03
autor: RO | źródło: belta.by

Białoruś Białoruś opracowała poprawki ustawodawcze, które zezwalają na pokazywanie reklamy w dziecięcych programach telewizyjnych i zmieniają kolejność ich wyświetlania w programach edukacyjnych. Jednocześnie wprowadziła normę, która zakazuje reklamy zagranicznym stacjom telewizyjnym, nadającym na terytorium kraju.
 


Reklama


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Wprowadzenie zakazu wyświetlania reklam zaproponowały krajowe firmy nadawcze z poparciem Ministerstwa Informacji Białorusi. Wyjątek jest planowany dla kanałów, których redakcje działają wspólnie z Białorusią.

Stwierdzono, że zagraniczni reklamodawcy, umieszczający reklamy w zagranicznych kanałach, które z kolei są dystrybuowane w białoruskich sieciach kablowych, nie ponoszą kosztów dystrybucji takich treści w kraju. Natomiast zagraniczni nadawcy, którzy czerpią zyski z reklam, nie płacą podatków od tych dochodów do budżetu państwa. Główny zysk firm telewizyjnych na całym świecie wynika z działań reklamowych.

W takiej sytuacji towary białoruskie znajdują się w mniej konkurencyjnej pozycji niż ich zagraniczne odpowiedniki. Nawet jeśli dystrybucja reklamy zagranicznej jest płatna na podstawie umowy z rosyjskim nadawcą, to faktycznie reklama jest pokazywana na Białorusi bezpłatnie, gdyż kanał jest włączony do oferty sieci kablowej. Białoruski reklamodawca nie może działać "w lustrze", ponieważ w Rosji obowiązuje zakaz reklamy w telewizji kablowej.

Ponadto reklama w zagranicznych kanałach telewizyjnych nie zawsze spełnia wymogi białoruskiego ustawodawstwa dotyczące treści i czasu dystrybucji. Dlatego poprawki w tym obszarze mają na celu stworzenie uczciwych, sprawiedliwych i konkurencyjnych warunków dla wszystkich podmiotów rynku reklamowego na Białorusi. Przy opracowywaniu innowacji wzięto pod uwagę pozytywną praktykę wdrażania takiego podejścia w Rosji i Kazachstanie.

Źródło: belta.by 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Inteligentny kabel iHDMI 3m

Inteligentny kabel połączeniowy HDMI-HDMI długości 1,8m (HDMI v.1.4) - działa...

229 zł Więcej...

DJI Mavic Mini

Mavic Mini waży zaledwie 249 gramów. właśnie jego niska waga...

1 799 zł Więcej...

Moduł DeltaCam Pro Twin REV 2.0 Deltacrypt CI

Uniwersalny moduł dostępu DeltaCAM Twin REV 2.0 Deltacrypt CI z...

520 zł Więcej...
reklama