reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Szwajcarski parlament sprzeciwia się blokowaniu pirackich witryn

dodano: 2019-09-21 22:18 | aktualizacja: 2019-09-23 12:27
autor: JS | źródło: SwissInfo

szwajcaria_PV_360px.jpg Szwajcarski parlament przyjmuje poprawki do prawa autorskiego, sprzeciwiając się blokowaniu pirackich witryn. Szwajcaria może wprowadzać swoje ustawodawstwo, ponieważ nie podlega jurysdykcji Unii Europejskiej. Polityka genewskiego prawa autorskiego nie spełnia zatem standardów innych krajów europejskich, co spotkało się z krytyką ze strony wielu firm z branży filmowej

czaszka piractwo


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Zgodnie z poprawkami użytkownicy pobierający treści chronione prawem autorskim z nielegalnych źródeł nie zostaną ukarani. Jednak pobieranie treści z torrentów jest nadal nielegalne. Ponadto dostawcy usług internetowych nie będą zobowiązani do blokowania dostępu do stron z pirackimi treściami. Doniesiono, że przepis dotyczący odpowiedzialności za pobieranie nielegalnych treści na platformy ulegnie zmianie, ale jak dotąd nie wiadomo, które z nich ulegną zmianie.

Po poprawkach nowe przepisy w Szwajcarii zobowiązują lokalnych dostawców do usuwania nielegalnych treści ze swoich serwerów, ale nie będą musieli sprawdzać, czy pobrane treści są chronione prawem autorskim. 

Przypomnijmy, że w innych krajach europejskich mają inne podejście do nielegalnych treści. Na przykład we Włoszech trwa aktywna kampania antypiracka, w wyniku której poziom piractwa w tym kraju spadł o 8%. Niedawno we Francji administratorzy strony zostali aresztowani, bo administrowali około 20 usług pirackich, za pośrednictwem których transmitowano wydarzenia sportowe, które zostały nielegalnie pozyskane z francuskich kanałów sportowych. 
 


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Cyberprzestępczość


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

'SAT Kurier abonament 2020' + książka ANTENY SATELITARNE

Promocyjny pakiet: roczna prenumerata SAT Kurier 2020 + książka tematyczna ...

109 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 159 zł Więcej...

DJI Osmo Pocket

1 490 zł Więcej...
reklama