reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Satelita Eutelsat 5 West B poleci później

dodano: 2019-09-24 16:04 | aktualizacja: 2019-09-24 16:38
autor: Janusz Sulisz | źródło: Roskosmos

5 West Eutelsat 5W satelita.jpg Rosyjska agencja Roskosmos odroczyła starty rakiety Proton M na czas nieokreślony. Przypomnijmy, że rosyjska rakieta miała wynieść na orbitę europejskiego satelitę telekomunikacyjnego Eutelsat 5 West B i amerykańskiego Mission Extension Vehicle-1. Podobno konieczne jest przeprowadzenie dodatkowych testów rakiety, która ostatnio nie ma dobrej opinii. Kolejna katastrofa przy starcie byłaby początkiem końca tej rosyjskiej rakiety.

Eutelsat
5 West Eutelsat satelita 5W 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Rakieta Proton M powinna była zostać wystrzelona z kosmodromu Bajkonur dużo wcześniej - w maju. Początkowo start już przełożeniu zaplanowano na 30 września 2019 r. Miał to być rekord czasu dostarczenia satelitów na orbitę - 15 godzin 54 minut. Serwis prasowy Roskosmos zauważył, że nowa data startu zostanie ogłoszona później.

Problem w tym, że Eutelsat 5 West B to satelita telekomunikacyjny, który miał zastąpić satelitę Eutelsat 5 West A na pozycji orbitalnej 5°W. Eutelsat zapewne nie jest zadowolony z kolejnego odroczenia startu rakiety ze swoim satelitą, który przebywa na orbicie od lipca 2002 roku i już dawno powinien zakończyć swoją służbę.

Przypomnijmy, że rakieta Proton M do wyniesienia satelity Eutelsatu została dostarczona na kosmodrom Bajkonur pod koniec lipca tego roku.

Początkowo start Proton M z tymi dwoma satelitami był planowany na koniec 2018 roku. Jednak w czerwcu 2018 r. okazało się, że start został przełożony na następny rok. W listopadzie tego samego roku ogłoszono, że Eutelsat 5 West B zostanie wyniesiony w pierwszej połowie 2019 roku. W maju ogłoszono, że start nastąpi w 3. kwartale 2019 r.Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Satelity


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Konwerter Single Televes LNB

Ostatni model pojedynczego konwertera Universal hiszpańskiej firmy Televes. Charakterystyczna pomarańczowa...

35 zł Więcej...

Kamera SJCAM SJ8 PRO

980 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SX88 4K UHD S2 + IP

Octagon SX88 4K UHD S2 - odchudzona wersja odbiornika UHD...

399 zł Więcej...
reklama