reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

91% Rosjan korzysta z pirackich treści

dodano: 2019-09-28 13:54 | aktualizacja: 2019-09-28 16:46
autor: HP | źródło: telesputnik.ru

Piractwo streaming Zdecydowana większość Rosjan jest konsumentami pirackich treści w Internecie, wynika z ankiety przeprowadzonej przez twórcę oprogramowania antywirusowego ESET we wrześniu tego roku.

Klawiatura czaszka haker pirat 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Tylko 9% rosyjskich użytkowników z 2 tys. ankietowanych wykluczyło siebie z konsumpcji pirackich treści online. Reszta dopuszcza korzystanie z nielicencjonowanej zawartości (wideo, gry, muzyka, oprogramowania itp.).

W szczególności 52% badanych przyznało, że używa nielegalnych kopii gier wideo, 43% ogląda filmy, seriale i programy telewizyjne na pirackich portalach internetowych, 34% słucha muzyki z nielegalnych źródeł, 19% korzysta z nielicencjonowanego oprogramowania, a 14% czyta pirackie książki elektroniczne. Wyniki badań zasugerowały, że respondenci mogą być konsumentami kilku rodzajów pirackich treści jednocześnie.

W publikacji określono rosyjskie systemy walki z piractwem za najbardziej „agresywne na świecie", ponieważ państwo planuje wprowadzać coraz bardziej restrykcyjne środki.

Główną przyczyną tak wysokiego poziomu konsumpcji pirackich treści jest niedopuszczalna cena legalnych produktów – wykazało to 75% respondentów. Natomiast 34% uznało, że legalne serwisy nie spełniają ich oczekiwań, a 25% nie chce płacić za licencjonowane treści z powodów ideologicznych. Jeszcze 16% dodało, że jest gotowa wydać pieniądze na treści, ale korzystanie z systemów płatniczych, integrowanych z serwisami, bywa niewygodne.

Źródło: telesputnik.ru 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Piractwo


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Dreambox DM900 Ultra HD 2xS2X Multistream

Najnowszy odbiornik UHD cenionej marki Dreambox - nowy model DM900...

1 290 zł Więcej...

Konwerter Single Televes LNB

Ostatni model pojedynczego konwertera Universal hiszpańskiej firmy Televes. Charakterystyczna pomarańczowa...

35 zł Więcej...

Zestaw nc+ telewizja na kartę: ITI 2851S + pakiet Komfort+/Filmbox 6m

Zestaw nc+ telewizja na kartę: dekoder ADB2851S (bez tunera DVB-T)...

179 zł Więcej...
reklama