reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

BBC i Deutsche Welle na celowniku Rosji

dodano: 2019-09-28 15:45
autor: RO | źródło: cableman.ru

Duma Państwowa Rosja Komisja Dumy Państwowej Federacji Rosyjskiej planuje zbadać fakty ingerencji w rosyjskie sprawy wewnętrzne wiodących nadawców zagranicznych, w tym BBC Russian Service i Deutsche Welle. Zbadane mają być też materiały takich zasobów medialnych, jak Voice of America, Nastojaszczee Wremia, Radio Swoboda, Facebook czy Google.

DW English


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
TASS przypomina, że po zeszłotygodniowym spotkaniu członkowie komisji ogłosili przygotowanie znaczących zmian w ustawodawstwie, które pozwolą ścigać zagranicznych gigantów medialnych za ingerowanie w sprawy wewnętrzne Rosji.

Tymczasem potwierdzono informację o naruszeniu rosyjskiego prawa przez niemieckiego nadawcę Deutsche Welle, podała agencja TASS, powołująca się na oświadczenie szefa komisji Dumy Państwowej w sprawie bezpieczeństwa i walki z korupcją, Wasilija Piskarewa.

Analiza materiałów DW ujawniła naruszenia dotyczące prawa o wiecach, prawa regulującego procesy wyborcze, a także oznaki usprawiedliwiania ekstremizmu. Osobie prawnej grozi za to grzywna w wysokości od 100 tys. do 1 mln rubli.

Ponadto komisja Dumy Państwowej uznała Deutsche Welle "narodowym agentem" i w tej sprawie chce przesłać odpowiednie materiały do Ministerstwa Sprawiedliwości FR, tak aby nadawca znalazł się na liście firm z cechami agenta zagranicznego. Materiały trafią też do Roskomnadzor w celu rozważenia objęcia DW odpowiedzialnością administracyjną.

Ponadto materiały zebrane na Deutsche Welle mają zostać przedłożone rosyjskiemu Ministerstwu Spraw Zagranicznych w celu przyjrzenia się kwestii pozbawienia akredytacji niemieckich mediów w Rosji.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Inteligentny kabel iHDMI 3m

Inteligentny kabel połączeniowy HDMI-HDMI długości 1,8m (HDMI v.1.4) - działa...

229 zł Więcej...

Konwerter Quatro Fuba DEK 407 LTE

Jeden z najpewniejszych konwerterów Quatro marki Fuba z filtrem LTE. 

175 zł Więcej...

Moduł UniCam Pro Evo 4.0

Uniwersalny moduł dostępu UniCam Evo Deltacrypt CI/CI+ v. 4.0. W...

490 zł Więcej...
reklama