reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

BBC i Deutsche Welle na celowniku Rosji

dodano: 2019-09-28 15:45
autor: RO | źródło: cableman.ru

Duma Państwowa Rosja Komisja Dumy Państwowej Federacji Rosyjskiej planuje zbadać fakty ingerencji w rosyjskie sprawy wewnętrzne wiodących nadawców zagranicznych, w tym BBC Russian Service i Deutsche Welle. Zbadane mają być też materiały takich zasobów medialnych, jak Voice of America, Nastojaszczee Wremia, Radio Swoboda, Facebook czy Google.

DW English


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
TASS przypomina, że po zeszłotygodniowym spotkaniu członkowie komisji ogłosili przygotowanie znaczących zmian w ustawodawstwie, które pozwolą ścigać zagranicznych gigantów medialnych za ingerowanie w sprawy wewnętrzne Rosji.

Tymczasem potwierdzono informację o naruszeniu rosyjskiego prawa przez niemieckiego nadawcę Deutsche Welle, podała agencja TASS, powołująca się na oświadczenie szefa komisji Dumy Państwowej w sprawie bezpieczeństwa i walki z korupcją, Wasilija Piskarewa.

Analiza materiałów DW ujawniła naruszenia dotyczące prawa o wiecach, prawa regulującego procesy wyborcze, a także oznaki usprawiedliwiania ekstremizmu. Osobie prawnej grozi za to grzywna w wysokości od 100 tys. do 1 mln rubli.

Ponadto komisja Dumy Państwowej uznała Deutsche Welle "narodowym agentem" i w tej sprawie chce przesłać odpowiednie materiały do Ministerstwa Sprawiedliwości FR, tak aby nadawca znalazł się na liście firm z cechami agenta zagranicznego. Materiały trafią też do Roskomnadzor w celu rozważenia objęcia DW odpowiedzialnością administracyjną.

Ponadto materiały zebrane na Deutsche Welle mają zostać przedłożone rosyjskiemu Ministerstwu Spraw Zagranicznych w celu przyjrzenia się kwestii pozbawienia akredytacji niemieckich mediów w Rosji.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Fuba DAA 850 ceglasta

Fuba DAA 850 to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

429 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 700HD

AB CryptoBox 700HD to tani satelitarny dekoder HD oparty na...

235 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo - następca najbardziej udanych odbiorników satelitarnych producenta...

325 zł Więcej...
reklama