reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

RTL II staje się RTLZWEI - nowy design [wideo]

dodano: 2019-10-07 10:32 | aktualizacja: 2019-10-07 14:21
autor: Janusz Sulisz | źródło: RTL2.de

RTL ZWEI logo X 2019 360px.jpg Od poniedziałku 7 października niemiecki kanał RTL II stał się RTLZWEI, pokazując się w zupełnie nowej stylistyce, która spełnia potrzeby wszystkich kanałów komunikacji firmy RTL. Jednocześnie rdzeń marki RTL ma być teraz komunikowany i prezentowany w jaśniejszy i bardziej aktualny sposób jako kanał informacyjny nr 1 w krajach niemieckojęzycznych.

RTL2
RTL2 RTL zwei dwa logo 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Poprzednie okrągłe logo RTL II zostało zastąpione kwadratową ikoną z otwartą ramą. W jego centrum znajduje się ponownie II z dynamicznie fazowanymi krawędziami. Słowo ZWEI (niem. dwa) jest teraz reklamowane po raz pierwszy w nowym, nowoczesnym wydaniu.

Carlos Zamorano, dyrektor ds. marketingu i komunikacji stacji przekazał:

RTLZWEI oznacza młodą, nowoczesną i innowacyjną telewizję reality. Jesteśmy na rozdrobnionym, zdigitalizowanym i konkurencyjnym rynku. Dlatego w naszym nowym projekcie korporacyjnym dążymy do jasnego celu: RTLZWEI powinna pozostać wyraźnie rozpoznawalna jako niezależna, wyróżniająca się marka rozrywkowa. Nasza obecność musi się wyróżniać - na wszystkich kanałach, w powietrzu, a obecnie szczególnie w świecie cyfrowym. Silna marka nadawcy emanuje markami treści i odwrotnie.


Ostatni rebranding marki RTL II miał miejsce w lutym 2015 r. Od tego czasu stacja ewoluowała na wiele sposobów: poprzez konsekwentne skupianie się na treściach reprezentujących prawdziwe życie w całej jej różnorodności, RTLZWEI zaostrzyło swój profil na rynku. Dzięki dużym raportom społecznościowym i nowym formatom dokumentów kanał oferuje treści informacyjne bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Ale reality show, takie jak „Love Island”, emitują emocje na antenie i w Internecie. Projekt wprowadza tę kompleksową zmianę.

Główne logo to połączenie kwadratowej ikony i napisu - oba mogą być używane niezależnie. Fazowane krawędzie rzymskiej liczby II nadają sylwetce nowoczesny wygląd. Największa zmiana zawiera znak słowny: ZWEI jest reklamowany po raz pierwszy w historii nadawcy i umieszcza czcionkę Helvetica na wyrazistej prostocie. 


Projekt został opracowany w ścisłej współpracy z agencją mehappy GmbH.

Strona domowa stacji RTLZWEI. 


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Rebranding


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Zestaw uszczelniający dach z korkiem - ceglasty

Zestaw uszczelniający masztu z nakładką uszczelniająca poszycie dachu, nakładką uszczelniającą...

119 zł Więcej...

DJI Mavic Mini

Mavic Mini waży zaledwie 249 gramów. właśnie jego niska waga...

1 790 zł Więcej...

'SAT Kurier' - 3-4/2020 wersja limitowana

Limitowana edycja SAT Kuriera 3-4/2020 - 1 egz., który otrzymają...

25 zł Więcej...
reklama