reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Bez Rai World w angielskiej wersji

dodano: 2019-10-06 22:09 | aktualizacja: 2019-10-07 15:29
autor: Jan Borejko | źródło: parabola.cz/affaritaliani.it + franck

Rai Okazało się, że włoska telewizja publiczna Rai jednak nie uruchomi pierwotnie planowanego kanału Rai World, który miał nadawać w języku angielskim i być skierowany do odbiorców poza Włochami. Zamiast tego telewizja Rai postanowiła zlokalizować istniejące kanały.

Rai kanały


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Od lat 90. Rai ma swój międzynarodowy kanał - Rai Italia i nowszy Rai Premium World. Te dwa kanały są dobrze odbierane przez widzów poza Europą, obecnie dystrybuowane przez ponad 100 operatorów na całym świecie
- powiedział Fabrizio Salini, CEO Rai.

- W Europie widzowie mogą odbierać 7 kanałów Rai FTA. Chcemy skupić się na istniejących kanałach, które będziemy stopniowo lokalizować w różnych językach. Program Rai 1 jest obecnie dystrybuowany do lokalnych operatorów w 19 krajach europejskich. Rai 2, 3 znajdzie widzów w siedmiu krajach - twierdzi szef Rai, Salini.

- Liczby mówią same za siebie, więc nie ma sensu uruchamiać większej liczby kanałów dla międzynarodowej widowni. Obecna technologia pozwoli nam zlokalizować istniejące kanały łatwo i za dodatkową opłatą, która może dotrzeć do znacznie większej liczby odbiorców niż kanał po angielsku - dodał CEO Rai, Fabrizio Salini.

Obecnie Rai nadaje trzy główne kanały telewizyjne w języku rosyjskim i zamierza nadawać te stacje w języku francuskim i niemieckim. Z technicznego punktu widzenia Rai nie zamierza kontynuować transmisji testowej w rozdzielczości 8K, ale zakończy dotychczasowe transmisje SD na 13°E.

Źródło: parabola.cz 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik AX 4KBOX HD60 S2X

AX 4K HD60 - najnowszy odbiornik Ultra HD marki AX....

429 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

429 zł Więcej...

Odbiornik Dreambox ONE Ultra HD 2xS2X Multistream

Najnowszy i najszybszy odbiornik UHD cenionej marki Dreambox - nowy...

1 249 zł Więcej...
reklama