reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Bez Rai World w angielskiej wersji

dodano: 2019-10-06 22:09 | aktualizacja: 2019-10-07 15:29
autor: Jan Borejko | źródło: parabola.cz/affaritaliani.it + franck

Rai Okazało się, że włoska telewizja publiczna Rai jednak nie uruchomi pierwotnie planowanego kanału Rai World, który miał nadawać w języku angielskim i być skierowany do odbiorców poza Włochami. Zamiast tego telewizja Rai postanowiła zlokalizować istniejące kanały.

Rai kanały


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Od lat 90. Rai ma swój międzynarodowy kanał - Rai Italia i nowszy Rai Premium World. Te dwa kanały są dobrze odbierane przez widzów poza Europą, obecnie dystrybuowane przez ponad 100 operatorów na całym świecie
- powiedział Fabrizio Salini, CEO Rai.

- W Europie widzowie mogą odbierać 7 kanałów Rai FTA. Chcemy skupić się na istniejących kanałach, które będziemy stopniowo lokalizować w różnych językach. Program Rai 1 jest obecnie dystrybuowany do lokalnych operatorów w 19 krajach europejskich. Rai 2, 3 znajdzie widzów w siedmiu krajach - twierdzi szef Rai, Salini.

- Liczby mówią same za siebie, więc nie ma sensu uruchamiać większej liczby kanałów dla międzynarodowej widowni. Obecna technologia pozwoli nam zlokalizować istniejące kanały łatwo i za dodatkową opłatą, która może dotrzeć do znacznie większej liczby odbiorców niż kanał po angielsku - dodał CEO Rai, Fabrizio Salini.

Obecnie Rai nadaje trzy główne kanały telewizyjne w języku rosyjskim i zamierza nadawać te stacje w języku francuskim i niemieckim. Z technicznego punktu widzenia Rai nie zamierza kontynuować transmisji testowej w rozdzielczości 8K, ale zakończy dotychczasowe transmisje SD na 13°E.

Źródło: parabola.cz 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Linbox WS-6944 Combo dla DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

479 zł Więcej...

Player+ BOX z pakietem MAX na 90 dni

Player+BOX to urządzenie pozwalające na odbiór treści za pomocą usługi...

129 zł Więcej...

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5278) ULTRABOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...
reklama