reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Orange eksperymentuje z 5G w paśmie 26 GHz

dodano: 2019-10-08 11:49 | aktualizacja: 2019-10-08 21:50
autor: Janusz Sulisz | źródło: Orange France/satkurier.pl

T-mobile-5G-znaczek-2018-360px.jpg Orange France chce rozpocząć testy technologii 5G w Châtillon i Rennes po uzyskaniu zgody ARCEP na przydzielenie częstotliwości na eksperymenty w paśmie 26 GHz. W przypadku Orange jest to okazja do oceny, w otwarty, innowacyjny sposób, wydajności nowych pasm częstotliwości, a także warunków technicznych i środowiskowych. Jest to zatem szansa na ocenę korzyści tej technologii dla innowacyjnych zastosowań w bardzo zatłoczonych miejscach (dworce kolejowe, lotniska, stadiony, koncerty, itp.) i na wyciągnięcie wniosków na temat przyszłego rozwoju 5G.

5G


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Pierwsza faza eksperymentów rozpocznie się przed końcem 2019 roku. Wydzielono różne kroki: wdrożenie sieci testowej; pomiary wydajności (prędkość, zasięg); partnerzy testujący usługę przy użyciu urządzeń Sony wyposażonych w modem i procesor Qualcomm.

W 2020 roku pasażerowie podróżujący przez dworzec kolejowy w Rennes będą w stanie połączyć się z hotspotami 5G i pobierać treści wideo na smartfony czy tablety w ciągu zaledwie kilku sekund, a następnie oglądać je podczas podróży pociągiem. Dodatkowe usługi „konsumenckie” lub „biznesowe” zostaną przetestowane na późniejszym etapie.

Laboratorium Orange Gardens 5G Lab to miejsce dla innowacji opartych na współpracy, zapewniające Orange i jej partnerom środowisko testowe wewnątrz i na zewnątrz z łącznością 5G. Od grudnia 2018 roku około piętnaście firm może testować innowacyjne produkty i usługi oraz korzysta ze wsparcia ekspertów Orange. Te testy 5G wykorzystują pasmo częstotliwości 3,4-3,8 GHz.

W ciągu najbliższych kilku miesięcy laboratorium 5G otworzy drzwi dla firm chcących testować sieć 5G w paśmie 26 GHz i ocenić zdolność do dostarczania multimediów w bardzo ruchliwych miejscach, a także w niektóre scenariusze mobilne (strumieniowanie wideo 4K/8K, 360°, rzeczywistość rozszerzona, wirtualna lub mieszana, produkcja wideo 5G, gry online w chmurze, turnieje e-sportowe, itp.).
 

Mari-Noëlle Jégo-Laveissière, zastępca dyrektora generalnego i dyrektor ds. technologii i innowacji w Orange France, powiedziała:

Pasmo częstotliwości 26 GHz pozwoli nam odkrywać nowe usługi oparte na 5G. Naszym celem jest stworzenie eksperymentalnych platform, które będą stymulować współpracę w zakresie tych nowych zastosowań we wszystkich sektorach gospodarki.Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii 5G


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Moduł DeltaCam Pro Twin REV 2.0 Deltacrypt CI

Uniwersalny moduł dostępu DeltaCAM Twin REV 2.0 Deltacrypt CI z...

520 zł Więcej...

Moduł UniCam Pro Evo 4.0

Uniwersalny moduł dostępu UniCam Evo Deltacrypt CI/CI+ v. 4.0. W...

490 zł Więcej...

DJI Mavic Mini

Mavic Mini waży zaledwie 249 gramów. właśnie jego niska waga...

1 790 zł Więcej...
reklama