reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Problemy satelity Amos 3

dodano: 2019-10-08 11:35 | aktualizacja: 2019-10-08 12:20
autor: Jerzy Kruczek | źródło: spaceintelreport

Amos 4W Spacecom Izraelski operator satelitarny Spacecom ma potencjalny problem z satelitą Amos 3, który utracił zapasowe urządzenie do śledzenia nieba tzw. „star tracker”, które pomaga utrzymać prawidłową orientację satelity na orbicie. Na szczęście Amos 3 (4°W) działa na razie bez efektów, które miałyby wpływ na odbiór z tego satelity.

Amos Spacecom


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Uszkodzenie głównego modułu śledzącego podobno nie ma wpływu na inne operacje satelity Amos 3. Ten satelita potrzebuje tylko jednego modułu do orientacji na orbicie, więc na razie nie ma to znaczenia. Oczywiście jest to pewnego rodzaju zagrożenie, jeśli jego główny moduł do śledzenia ma takie uszkodzenie, ale nie jest to koniec działania.

Przypomnijmy, że satelita Amos 3 jest bardzo ważną i wyjątkową częścią floty satelitów AmosSatelita Amos 3 został wyniesiony na orbitę z kosmodromu Bajkonur w kwietniu 2008 r. przy pomocy rakiety nośnej Zenit 3SLB - ma być eksploatowany do około 2027 r.

Jeden z raportów spaceintelreport.com sugeruje, że urządzenie do śledzenia Amosa 3 może zostać ponownie uruchomione w późniejszym terminie.

Źródło: spaceintelreport.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Satelity


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Fuba DAA 850 ceglasta

Fuba DAA 850 to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

429 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

629 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SX88+ Optima HEVC HD+IP Multistream

Mały, satelitarny odbiornik HD z DX - Blindscanem, dźwiękiem E-AC3...

299 zł Więcej...
reklama