reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Eutelsat 5 West B wyniesiony z Bajkonuru [wideo]

dodano: 2019-10-09 13:36 | aktualizacja: 2019-10-10 11:48
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Roskosmos/ILS/satkurier.pl

Eutelsat 5 West B Eutelsat 5 West B jest w trakcie wędrówki na orbitę, która potrwa około 16 godzin. Do wyniesienia satelity doszło 9 października o godz. 12:17 polskiego czasu z kosmodromu Bajkonur w Kazachstanie, na pokładzie rakiety Proton M. Drugim ładunkiem w tej misji był Mission Extension Vehicle-1.

Eutelsat 5 West B


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Eutelsat 5 West 5 zostanie dostarczony na supersynchroniczną orbitę transferową (SSTO). Jest to satelita pracujący w paśmie Ku, który zostanie umieszczony na pozycji 5°W, zastępując Eutelsata 5 West A. Będzie świadczył usługi dla klientów we Francji, Włoszech i Algierii, dzięki obecności na pokładzie 35 transponderów 36 MHz, które mogą być przydzielane na konkretne rynki. Satelita został zbudowany na platformie firmy Northrop Grumman, podczas gdy ładunek został dostarczony przez Airbus Defence and Space.

Natomiast Mission Extension Vehicle-1 (MEV-1), również wyprodukowany przez firmę Northrop Grumman, zapewnia przełomowe usługi przedłużania życia satelitów, za pośrednictwem spółki zależnej SpaceLogistics. MEV‑1 dokuje do satelitów na orbicie geosynchronicznej z wykorzystaniem istniejących funkcji satelitarnych, w celu zapewnienia kontroli położenia i orbity takie połączonego zestawu. MEV‑1 ma możliwość kilkukrotnego zadokowania i oddokowania w ciągu 15-letniego okresu użytkowania, co umożliwia obsługę wielu klientów. Wstępna usługa SpaceLogistics, wykorzystująca MEV‑1, ma za zadanie przedłużyć żywotność satelity Intelsat 901 o 5 lat.Aktualizacja:
Jak poinformował ILS, misja zakończyła się powodzeniem - satelita Eutelsat 5 West B został po 15 godzinach 36 minutach oddzielony od rakiety, znajdując się na supersynchronicznej orbicie transferowej.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Satelity


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

649 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 800UHD

AB CryptoBox 800UHD - najnowszy odbiornik Ultra HD marki AB...

349 zł Więcej...

Transmiter HDMI Megasat Premium do max. 100m

Bezprzewodowy transmiter HDMI firmy Megasat. Urządzenie pozwala na przesłanie sygnału...

690 zł Więcej...
reklama