reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Dwie petycje Ukraińców w sprawie TV

dodano: 2019-10-09 17:13 | aktualizacja: 2019-10-09 20:48
autor: RO | źródło: telesputnik.ru

kanały telewizja pilot telewizor TV Mieszkańcy Ukrainy wysłali prezydentowi kraju dwie petycje. W jednej proszą o zwrócenie licencji dla kanału 112 Ukraina, a w drugiej – o pozostawienie ukraińskich kanałów na satelicie FTA. Ich zaszyfrowanie może zmusić żyjących za granicą Ukraińców do oglądania informacji na rosyjskich kanałach.

Ukraińska telewizja satelitarna Ukraina


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Obie petycje z prośbami do prezydenta Wołodymyra Zełenskiego zostały zarejestrowane 7 października na oficjalnej stronie głowy państwa.

W pierwszej z nich obywatele Ukrainy proszą o przywrócenie licencji na nadawanie kanału 112 Ukraina, argumentując to ryzykiem obniżenia reputacji na świecie z powodu ataku na wolność słowa.

26 września Narodowa Rada ds. telewizji i radia cofnęła licencję na cyfrowe nadawanie naziemne kanału 112 Ukraina. Dystrybucja pozostała w sieciach kablowych, Internecie oraz ogólnodostępna (FTA) z satelitów Astra 4A (4,8°E) i Amos 3 (4°W). Później nadawca odwołał się od decyzji w sądzie i skierował list otwarty do przywódców krajów UE i szefów organów zarządzających.

W drugiej petycji Wołodymyr Zełenski jest proszony o anulowanie planów szyfrowania ukraińskich kanałów na satelicie. Jako uzasadnienie podano przykład Ukraińców mieszkających za granicą, dla których źródłem informacji będzie tylko rosyjska telewizja. Istotną sprawą jest odbiór ukraińskich kanałów w Donbasie, który na pewno nie będzie możliwy po ich zaszyfrowaniu.

Sygnał satelitarny ukraińskich kanałów telewizyjnych ma być zaszyfrowany 20 stycznia 2020 roku. Takie są oczekiwania właścicieli praw autorskich dotyczące ochrony treści.

Źródło: telesputnik.ru 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik AX 4KBOX HD60 S2X

AX 4K HD60 - najnowszy odbiornik Ultra HD marki AX....

429 zł Więcej...

Odbiornik Dreambox ONE Ultra HD 2xS2X Multistream

Najnowszy i najszybszy odbiornik UHD cenionej marki Dreambox - nowy...

1 249 zł Więcej...

Miernik Linbox WS-6944 Combo dla DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

479 zł Więcej...
reklama