reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Dwie petycje Ukraińców w sprawie TV

dodano: 2019-10-09 17:13 | aktualizacja: 2019-10-09 20:48
autor: RO | źródło: telesputnik.ru

kanały telewizja pilot telewizor TV Mieszkańcy Ukrainy wysłali prezydentowi kraju dwie petycje. W jednej proszą o zwrócenie licencji dla kanału 112 Ukraina, a w drugiej – o pozostawienie ukraińskich kanałów na satelicie FTA. Ich zaszyfrowanie może zmusić żyjących za granicą Ukraińców do oglądania informacji na rosyjskich kanałach.

Ukraińska telewizja satelitarna Ukraina


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Obie petycje z prośbami do prezydenta Wołodymyra Zełenskiego zostały zarejestrowane 7 października na oficjalnej stronie głowy państwa.

W pierwszej z nich obywatele Ukrainy proszą o przywrócenie licencji na nadawanie kanału 112 Ukraina, argumentując to ryzykiem obniżenia reputacji na świecie z powodu ataku na wolność słowa.

26 września Narodowa Rada ds. telewizji i radia cofnęła licencję na cyfrowe nadawanie naziemne kanału 112 Ukraina. Dystrybucja pozostała w sieciach kablowych, Internecie oraz ogólnodostępna (FTA) z satelitów Astra 4A (4,8°E) i Amos 3 (4°W). Później nadawca odwołał się od decyzji w sądzie i skierował list otwarty do przywódców krajów UE i szefów organów zarządzających.

W drugiej petycji Wołodymyr Zełenski jest proszony o anulowanie planów szyfrowania ukraińskich kanałów na satelicie. Jako uzasadnienie podano przykład Ukraińców mieszkających za granicą, dla których źródłem informacji będzie tylko rosyjska telewizja. Istotną sprawą jest odbiór ukraińskich kanałów w Donbasie, który na pewno nie będzie możliwy po ich zaszyfrowaniu.

Sygnał satelitarny ukraińskich kanałów telewizyjnych ma być zaszyfrowany 20 stycznia 2020 roku. Takie są oczekiwania właścicieli praw autorskich dotyczące ochrony treści.

Źródło: telesputnik.ru 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo - następca najbardziej udanych odbiorników satelitarnych producenta...

325 zł Więcej...

Konwerter Quatro Fuba DEK 407 LTE

Jeden z najpewniejszych konwerterów Quatro marki Fuba z filtrem LTE. 

175 zł Więcej...

Dron wyścigowy Hubsan H122D X4 Storm FPV

Potężne silniki, kamera HD i mnogość funkcji przekonują, że Hubsan...

429 zł Więcej...
reklama