reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

TVN7: Cykl dokumentalny o najbardziej kontrowersyjnych bohaterach

dodano: 2019-10-09 19:02 | aktualizacja: 2019-10-10 10:35
autor: Jan Borejko | źródło: TVN Media

„O. J. Simpson – winny czy niewinny?” TVN7 Od października na antenie TVN7 widzowie będą mogli obejrzeć cykl filmów dokumentalnych dotyczących najbardziej kontrowersyjnych zagadnień ostatnich lat. Stacja pokaże dokumenty poświęcone spółce ART-B, kartelowi Pabla Escobara, procesom znanego aktora i sportowca O. J. Simpsona; ponadto zaprezentowany zostanie serial dokumentalny wyprodukowany przez Stevena Spielberga i Alexa Gibneya poświęcony zjawisku nienawiści.
 


„ART-B. Made in Poland” TVN7


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

- TVN7 to stacja o profilu filmowo-rozrywkowym. Stawiamy na wyrazistą ofertę programową – oprócz silnego pasma rozrywkowego mamy również w ofercie kultowe filmy oraz mocne dokumenty. Tej jesieni, po raz pierwszy, widzowie będą mogli zobaczyć w ogólnodostępnej telewizji cykl dokumentalny o najbardziej kontrowersyjnych bohaterach minionych lat. Będą to: „ART-B. Made in Poland”, czyli historia piramidy finansowej, która wstrząsnęła opinią publiczną, „Miliony Escobara” o ukrytym majątku potentata narkotykowego, „O. J. Simpson. Winny czy niewinny” przedstawiający kulisy procesu znanego aktora i sportowca. Ponadto swoją premierę w TVN7 będzie miał wyprodukowany w tym roku przez Stevena Spielberga dokument „Geneza nienawiści”, któremu będzie towarzyszył obszerny wywiad z reżyserem, do tej pory nie pokazywany w ogólnodostępnej telewizji - Kasia Mazurkiewicz, szefowa TVN7 i TVN Fabuła

„ART-B. Made in Poland”
To 6-dcinkowy serial dokumentalny opowiadający historię spółki ART-B założonej przez Bogusława Bagsika i Andrzeja Gąsiorowskiego. Autorka filmu – Aneta Kopacz (nominowana do Oscara za film dokumentalny „Joanna”) – przybliżyła okoliczności powstania jednej z pierwszych wielkich afer finansowych III RP, ukazując tło historyczne i udzielając głosu osobom, których bezpośrednio lub pośrednio dotyczyła ta sprawa. W filmie znalazły się wypowiedzi wielu osób, zarówno tych z pierwszych stron gazet, m.in. Lecha Wałęsy, Gromosława Czempińskiego, jak i tych, którzy mieli okazję od kulis śledzić poczynania twórców piramidy finansowej. Pytania, które padają w filmie często pozostają bez jednoznacznej odpowiedzi, a sprawa ART-B nadal nie jest do końca zamknięta.
Emisja na antenie TVN7: 12 października (sobota) godz. 11:05 i 12:10; 19 października (sobota) godz. 11:05 i 12:10; 26 października (sobota) godz. 11:00 i 12:00

„Miliony Escobara”
To cykl poświęcony imperium narkotykowemu Pabla Escobara. O majątku Escobara, zastrzelonego w 1993 roku, krążą legendy. Dokument prezentuje zmagania byłych agentów CIA, którzy próbują odnaleźć jego fortunę, co wcale nie jest łatwym zadaniem, pomimo szeroko zakrojonych działań, obejmujących również infiltrację otoczenia bosa narkotykowego. Lokalne zmowy milczenia, narastające niebezpieczeństwo i działania kolejnych karteli, które przejęły schedę po Escobarze, to tylko nieliczne trudności, z jakimi musieli się zmierzyć agenci, wykazując się bardzo dużą ostrożnością. W trakcie poszukiwań na jaw wyszły różne inne tajemnice barona narkotykowego, które zapewne miały nigdy nie ujrzeć światła dziennego.
Emisja na antenie TVN7: 2 listopada (sobota) godz. 11:05 i 12:05; 9 listopada (sobota) godz. 10:55 i 11:55; 16 listopada (sobota) godz. 11:05 i 12:05

„O. J. Simpson – winny czy niewinny?”
To cykl poświęcony procesowi znanego sportowca i aktora O. J. Simpsona, który został oskarżony o zabójstwo swojej byłej żony Nicole Brown oraz kelnera z jednej z restauracji w Los Angeles. Twórcy dokumentu próbują dociec prawdy, analizując okoliczności wydarzenia, oddając głos świadkom i badając dowody. Pytania i wątpliwości, jakie wyłaniają się z ich działań, nadają sprawie nowe światło.
Emisja na antenie TVN7: 23 listopada (sobota) godz. 10:50 i 11:50; 30 listopada (sobota) godz. 11:00 i 11:55; 7 grudnia (sobota) godz. 11:05 i 12:00

„Geneza nienawiści”
cykl poświęcony zjawisku nienawiści. Producent filmu – Steven Spielberg zastanawia się nad pojęciem nienawiści i tym, co może oznaczać współcześnie i jakie może przyjąć oblicza. Autorzy zgłębiają zjawisko na przestrzeni wielu lat oraz tego, w jaki sposób było ono obecne w różnych kulturach. Aktualność tematu skłania twórców do zadania pytania, w  jaki sposób można ją przezwyciężyć i się jej przeciwstawić.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 2,5m

Najnowszy kabel HDMI o długości 2,5m w wersji v2.1 dla...

79 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Mini Combo UHD 4K S2X - Netflix

Nowość - Octagon SF8008 Mini Combo UHD 4K S2X -...

420 zł Więcej...

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5278) ULTRABOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...
reklama