reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Pentagon chce wynieść 250 satelitów

dodano: 2019-10-10 10:24
autor: Janusz Sulisz | źródło: Sat News/technologyreview

Satelita Leo ziemia 360px.jpg Agencja Rozwoju Przestrzeni Kosmicznej (SDA - Space Development Agency) Pentagonu dąży do pozyskania budżetu w wysokości ponad 11 mld dol. w celu sfinansowania megakonstelacji około 250 - ale może to być nawet 1200 - satelitów LEO do celów wojskowych, a konkretnie do śledzenia pocisków rakietowych.

Satelita Leo Pentagon 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Pentagon chciałby rozmieścić konstelację satelitów na niskiej orbicie Ziemi, które wzmocnią system obrony przeciwrakietowej.
 
SDA proponuje utworzenie w USA „kosmicznej architektury obrony krajowej”. System ten składałby się z aż 1200 satelitów i tworzyłby kilka warstw konstelacji satelitów. Zostałyby one wykorzystane do ostrzeżenia wojsk USA, jeśli jakiekolwiek kraj, taki jak Chiny lub Rosja, rozpocząłby atak przy użyciu broni hipersonicznej (taki pocisk leci 5 razy szybciej niż dźwięk). 

Obecne konstelacje wykorzystywane do takiego monitoringu obejmują zaledwie kilka satelitów, które znajdują się na dużych wysokościach. SDA uważa, że ​​większa sieć znajdująca się na niższych orbitach byłaby bardziej niezawodna w wykrywaniu zagrożeń rakietowych i szybsza w przekazywaniu łączności do systemów obronnych w powietrzu, na lądzie i na morzu.

Agencja chce mieć 20 satelitów działających do 2022 r. Podstawowa konstelacja tego systemu składałaby się z 250 satelitów działających do 2025 r. Nadal jednak istnieją pytania, w jaki sposób agencja zamierza uruchomić i zainstalować te warstwy konstelacji na orbicie do 2025 r.

Z raportów przeprowadzonych przez Bloomberg i Space News wynika, że wniosek budżetowy dotyczy finansowania projektu w latach budżetowych 2021-2025. Mówi się, że Pentagon podzielił swój wniosek na dwa elementy: 582 mln dol. zostanie przeznaczone na badania i opracowanie harmonogramu dla projektu oraz 10,6 mld dol. na badania i rozwój, prototypy i ewentualne wdrożenie.

Pentagon przygotował już wnioski budżetowe dotyczące personelu projektu, a także innych kluczowych elementów planu.

Źródło: technologyreview.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.




Więcej z kategorii Satelity


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+ 4K ECP

Najnowszy moduł CAM CI+ 4K ECP z ofertą „nc+ telewizja...

199 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1 dla...

79 zł Więcej...

Mini PC Android Di-Way X96 Air 8K

DI-WAY AND-X-96 Air to urządzenie - player 8K UHD, który ...

299 zł Więcej...
reklama