reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Kino Polska TV chce nabyć pozostałe akcje Stopklatki

dodano: 2019-10-10 14:36
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Kino Polska TV

Stopklatka SA Zarząd Kino Polska TV SA podjął decyzję o nabyciu do 100 proc. akcji mniejszościowych akcjonariuszy Stopklatka SA, której Kino Polska TV SA jest głównym udziałowcem. Wykupowi podlegać będzie 2,24 proc. akcji Stopklatki. Celem jest wycofanie akcji tej spółki z notowań na rynku NewConnect. Rada Nadzorcza Kino Polska TV SA zatwierdziła opisaną wyżej transakcję.

Kino Polska TV SA


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

W ubiegłym roku zwiększyliśmy nasz udział w Stopklatce do blisko 98 proc. Zgoda naszej Rady Nadzorczej otwiera teraz drogę do wycofania akcji Stopklatki z notowań na NewConnect. Utrzymywanie Stopklatki na giełdzie nie ma już uzasadnienia, płynność akcji tej spółki jest niska, a jej potrzeby finansowe związane np. z inwestycjami nie wymagają obecności na rynku publicznym. Możemy zaspokajać je w ramach Grupy Kapitałowej Kino Polska TV. Szczegóły dotyczące wykupu ogłosimy niebawem

– powiedział Bogusław Kisielewski, prezes Kino Polska TV SA.

Przedmiotem transakcji będzie 250.476 akcji stanowiących 2,24 proc. w kapitale zakładowym Stopklatki. Kino Polska ma obecnie 97,76 proc. udziałów spółki.

W II kwartale 2018 roku spółka Kino Polska TV kupiła od Agory 41 proc. akcji Stopklatki za 32,2 mln zł, zwiększając udział w akcjonariacie tej spółki do 82,6 proc. Następnie zwiększyła zaangażowanie o kolejne 5,8 proc. akcji do 97,8 proc. w kapitale zakładowym Stopklatki.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Inteligentny kabel iHDMI 1,8m

Inteligentny kabel połączeniowy HDMI-HDMI długości 1,8m - działa dobrze z...

199 zł Więcej...

Antena Fuba DAA 850 biała

Fuba DAA 850 to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

429 zł Więcej...

Kamera SJCAM SJ8 PRO

979 zł Więcej...
reklama