reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Kino Polska TV chce nabyć pozostałe akcje Stopklatki

dodano: 2019-10-10 14:36
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Kino Polska TV

Stopklatka SA Zarząd Kino Polska TV SA podjął decyzję o nabyciu do 100 proc. akcji mniejszościowych akcjonariuszy Stopklatka SA, której Kino Polska TV SA jest głównym udziałowcem. Wykupowi podlegać będzie 2,24 proc. akcji Stopklatki. Celem jest wycofanie akcji tej spółki z notowań na rynku NewConnect. Rada Nadzorcza Kino Polska TV SA zatwierdziła opisaną wyżej transakcję.

Kino Polska TV SA


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

W ubiegłym roku zwiększyliśmy nasz udział w Stopklatce do blisko 98 proc. Zgoda naszej Rady Nadzorczej otwiera teraz drogę do wycofania akcji Stopklatki z notowań na NewConnect. Utrzymywanie Stopklatki na giełdzie nie ma już uzasadnienia, płynność akcji tej spółki jest niska, a jej potrzeby finansowe związane np. z inwestycjami nie wymagają obecności na rynku publicznym. Możemy zaspokajać je w ramach Grupy Kapitałowej Kino Polska TV. Szczegóły dotyczące wykupu ogłosimy niebawem

– powiedział Bogusław Kisielewski, prezes Kino Polska TV SA.

Przedmiotem transakcji będzie 250.476 akcji stanowiących 2,24 proc. w kapitale zakładowym Stopklatki. Kino Polska ma obecnie 97,76 proc. udziałów spółki.

W II kwartale 2018 roku spółka Kino Polska TV kupiła od Agory 41 proc. akcji Stopklatki za 32,2 mln zł, zwiększając udział w akcjonariacie tej spółki do 82,6 proc. Następnie zwiększyła zaangażowanie o kolejne 5,8 proc. akcji do 97,8 proc. w kapitale zakładowym Stopklatki.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Ogrzewacz anten Fuba DAA 780/850

Fuba AHZ 780/850 - ogrzewacz do anten satelitarnych Fuba DAA...

649 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

449 zł Więcej...

Miernik Linbox WS-6944 Combo dla DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

479 zł Więcej...
reklama