reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Połowa rynku DTH dla Viasat po zakodowaniu

dodano: 2019-10-13 08:59
autor: RO | źródło: telesat-news.net/detector.media

Viasat Ukraine Operator ukraińskiej platformy satelitarnej Viasat Ukraine planuje zdobyć 50% krajowego rynku DTH, kiedy wiodące grupy medialne zaszyfrują swoje kanały FTA na satelitach Astra 4A (4,8°E) i Amos 3 (4°W). Przypomnijmy, że rewolucyjne zmiany w nadawaniu szykowane są na 20 stycznia 2020 roku.

https://viasat.ua/images/about_im.jpg
Viasat Ukraine


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Dzisiaj dwóch dostawców tworzy ukraiński rynek DTH: Xtra TV i Viasat Ukraine. Dyrektor wykonawczy w 1+1 Media, Jarosław Pacholczuk, nie dopuszcza możliwości wejścia na ten rynek graczy z zewnątrz. Także nie widzi konkretnych zamiarów uruchomienia nowej platformy satelitarnej w innych grupach medialnych. – Szybciej pojawi się w OTT albo IPTV, powiedział.

Choć 1+1 Media jest właścicielem Viasat Ukraine, to konkurencyjną usługę Xtra TV należącą do Media Group Ukraine uważa za partnera, a nie konkurenta.

Dzisiejszy rynek DTH posiada około 90 tys. abonentów. To jeszcze nie jest rynek. A na rynku wschodzącym głupio jest prowadzić niekonkurencyjne działania. Powinniśmy podejmować decyzje, które pozwolą zwiększyć bazę ilościową, a następnie bazę pieniężną rynku DTH

- powiedział.

Przypomnijmy, że cztery największe grupy medialne uzgodniły plan działania dotyczący szyfrowania sygnału na satelicie. Datę ostatecznego zaszyfrowania sygnału satelitarnego ustalono na 20 stycznia 2020 roku.

Szyfrowanie dosyłów satelitarnych firmy Zeonbud do nadajników DVB-T2 ma nastąpić jeszcze w październiku. Aktualnie zaszyfrowano w Irdeto zawartość Stream 30 multipleksu wielostrumieniowego (T2-MI) z częstotliwości 12,341 GHz, pol. H (SR: 30000, FEC: 3/4; DVB-S2/8PSK). Są tu nadawane Mega, Pixel, Xsport, NLO, 2+2, ZIK i Espreso TV.

Źródło: telesat-news.net 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Platformy - świat


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

DJI Osmo Pocket

1 190 zł Więcej...

Antena Fuba DAA 850 biała

Fuba DAA 850 to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

429 zł Więcej...

Odbiornik GiGaBlue UHD Quad 4K

Odbiornik UHD 4K z HEVC/H.265 z 2x CI+ i 2x...

1 290 zł Więcej...
reklama