reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

9 proc. Brytyjczyków piracko ogląda Premier League

dodano: 2019-10-11 20:35 | aktualizacja: 2019-10-14 12:01
autor: HP | źródło: Premier League/finder.com

Premier League 2019 2020 piłka oficjalna foto. Nike Prawie 1 na 10 Brytyjczyków (stanowi to 9 proc.) przyznało, że korzystali z nielegalnych transmisji - przynajmniej jeden mecz Premier League w ciągu ostatniego roku, podała strona finder.com. To około 4,5 mln osób w ciągu sezonu. Co ciekawe najlepsze mecze Premier League transmitowane w Sky UK w ubiegłym sezonie oglądało tylko około 2 mln Brytyjczyków.

satkurier.pl
czaszka piractwo pirat 760px 2019 classic.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
4 na 5 Brytyjczyków ((81 proc.) korzystało z płatnej usługi streamingu w ciągu ostatniego roku. 17 proc. Brytyjczyków (w przeliczeniu to 8,9 mln osób) w zeszłym roku skorzystało z pirackich transmisji filmu lub sportu.

Oznacza to, że spośród wszystkich tych, którzy nielegalnie korzystają ze streamingu w Wielkiej Brytanii, 1/4 ogląda mecze Premier League. Najwięcej pirackich transmisji ogląda się w Londynie. 1 na 5 (21 proc.) nielegalnych transmisji streamingowych to co najmniej jeden mecz w zeszłym roku, a w Szkocji to tylko 17 procent. Dwa regiony o najniższym odsetku nielegalnych streamingów piłkarskich to Walia i Anglia Wschodnia, odpowiednio zaledwie 4 proc. i 6 proc. Tam piractwo w Wielkiej Brytanii jest najmniejsze.

Jasne jest, że za piractwo Premier League bardziej odpowiedzialni są mężczyźni niż kobiety. Najczęściej robią to mężczyźni w wieku 24 - 34 lata.

Jeśli chodzi o płatne usługi przesyłania strumieniowego, to nadal Netflix jest najpopularniejszą platformą w Wielkiej Brytanii, z której skorzystało w ciągu ostatnich 12 miesięcy aż 66 proc., co odpowiada 28,4 mln użytkowników w Wielkiej Brytanii. Amazon zajął drugie miejsce z prawie połową - 49 proc. brytyjskich usług streamingowych korzystających z tej usługi, a Sky Go - trzecim (29 proc.).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Streaming


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5520) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

799 zł Więcej...

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

279 zł Więcej...