reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

9 proc. Brytyjczyków piracko ogląda Premier League

dodano: 2019-10-11 20:35 | aktualizacja: 2019-10-14 12:01
autor: HP | źródło: Premier League/finder.com

Premier League 2019 2020 piłka oficjalna foto. Nike Prawie 1 na 10 Brytyjczyków (stanowi to 9 proc.) przyznało, że korzystali z nielegalnych transmisji - przynajmniej jeden mecz Premier League w ciągu ostatniego roku, podała strona finder.com. To około 4,5 mln osób w ciągu sezonu. Co ciekawe najlepsze mecze Premier League transmitowane w Sky UK w ubiegłym sezonie oglądało tylko około 2 mln Brytyjczyków.

czaszka piractwo pirat 760px 2019 classic.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
4 na 5 Brytyjczyków ((81 proc.) korzystało z płatnej usługi streamingu w ciągu ostatniego roku. 17 proc. Brytyjczyków (w przeliczeniu to 8,9 mln osób) w zeszłym roku skorzystało z pirackich transmisji filmu lub sportu.

Oznacza to, że spośród wszystkich tych, którzy nielegalnie korzystają ze streamingu w Wielkiej Brytanii, 1/4 ogląda mecze Premier League. Najwięcej pirackich transmisji ogląda się w Londynie. 1 na 5 (21 proc.) nielegalnych transmisji streamingowych to co najmniej jeden mecz w zeszłym roku, a w Szkocji to tylko 17 procent. Dwa regiony o najniższym odsetku nielegalnych streamingów piłkarskich to Walia i Anglia Wschodnia, odpowiednio zaledwie 4 proc. i 6 proc. Tam piractwo w Wielkiej Brytanii jest najmniejsze.

Jasne jest, że za piractwo Premier League bardziej odpowiedzialni są mężczyźni niż kobiety. Najczęściej robią to mężczyźni w wieku 24 - 34 lata.

Jeśli chodzi o płatne usługi przesyłania strumieniowego, to nadal Netflix jest najpopularniejszą platformą w Wielkiej Brytanii, z której skorzystało w ciągu ostatnich 12 miesięcy aż 66 proc., co odpowiada 28,4 mln użytkowników w Wielkiej Brytanii. Amazon zajął drugie miejsce z prawie połową - 49 proc. brytyjskich usług streamingowych korzystających z tej usługi, a Sky Go - trzecim (29 proc.).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Streaming


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena sat kempingowa 60 cm z przyssawką

stalowa antena 60 cm przenośna na przyssawkę.

139 zł Więcej...

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5278) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...

Moduł AlphaCrypt TC + karta nc+ TNK 1m

Karta startowa Smart HD+ na 1 miesiąc + do kompletu...

390 zł Więcej...
reklama