reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Aresztowanie Egipcjan pracujących dla Al Jazeery

dodano: 2019-10-14 14:35
autor: HP | źródło: Egypt Today

On Sport Egipski biznesmen Ahmed Abu Hashima potępił aresztowanie w Katarze dwóch Egipcjan pod zarzutem „szpiegowania Egiptu i Arabii Saudyjskiej na rzecz pirackiej wobec beIN Sports sieci telewizyjnej”, podaje „Egypt Today”. Chodzi o kanał ON Sport dostępny m.in. na satelicie Eutelsat 7 West A (7°E).

beIN Sports


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Według lokalnych raportów, aresztowano dwóch Egipcjan, którzy pracowali dla finansowanej przez państwo sieci Al Jazeera, ponieważ rzekomo zostali oni wynajęci przez Abu Hashimę, aby pomóc w utworzeniu egipskiej platformy, która byłaby alternatywą wobec beIN Sports. Oskarżeni Egipcjanie to Ali Salem, dyrektor ds. technicznych w beIN Sports, która jest filią sieci Al Jazeera, oraz Waleed Abdel Aziz.

Abu Hashima powiedział w wywiadzie, że oskarżenie Ali Salema o szpiegostwo dowodzi, że sieć Al Jazeera jest „organizacją wywiadu wojskowego”, a nie komercyjną organizacją cywilną.
 

- Pracuję w sposób profesjonalny i wykorzystuję najlepsze kadry ludzkie. Wiedziałem, że kanały sportowe są lokomotywą promującą system medialny jako całość, i starałem się zapewnić Egipcjanom wyróżniającą się sportową usługę medialną dla mieszkańców Egiptu - powiedział Abu Hashima, odnosząc się do sieci telewizyjnej ON Sport.

Abu Hashima nazwał inżyniera Ali Salema jednym z „najwybitniejszych egipskich ekspertów”, którego egipska telewizja poprosiła o udział w tworzeniu kanału sportowego powiązanego z Al Jazeerą, mówiąc, że w ciągu 16 lat pracy stał się jednym najważniejszych pracowników stacji.

Egipsko-brytyjski zespół prawny wraz z Międzynarodową Organizacją Pracy (ILO) i szeregiem organizacji praw człowieka wytoczy proces przeciwko Katarowi i beiN Sports, żądając uwolnienia oskarżonych Egipcjan.
 

- Godność Egipcjan za granicą jest częścią godności 100 mln Egipcjan - powiedział Abu Hashima, nazywając aresztowanie dwóch Egipcjan „jawną niesprawiedliwością”. Al Jazeera dąży do ustanowienia „politycznego kolonializmu sportowego, aby wpłynąć na arabską opinię publiczną”, dodał.Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Konwerter Quad Inverto Black Ultra

Najnowszy, poczwórny konwerter marki Inverto z nowej limitowanej serii Black...

139 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Single UHD 4K S2X

Octagon SF8008 UHD 4K S2X odchudzona wersja nowego odbiornia UHD...

435 zł Więcej...

Konwerter Twin GT-SAT kołowy

Podwójny konwerter Twin Circular 40mm GT-TCIR40M firmy GT-Sat do odbioru...

69 zł Więcej...
reklama