reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Aresztowanie Egipcjan pracujących dla Al Jazeery

dodano: 2019-10-14 14:35
autor: HP | źródło: Egypt Today

On Sport Egipski biznesmen Ahmed Abu Hashima potępił aresztowanie w Katarze dwóch Egipcjan pod zarzutem „szpiegowania Egiptu i Arabii Saudyjskiej na rzecz pirackiej wobec beIN Sports sieci telewizyjnej”, podaje „Egypt Today”. Chodzi o kanał ON Sport dostępny m.in. na satelicie Eutelsat 7 West A (7°E).

beIN Sports


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Według lokalnych raportów, aresztowano dwóch Egipcjan, którzy pracowali dla finansowanej przez państwo sieci Al Jazeera, ponieważ rzekomo zostali oni wynajęci przez Abu Hashimę, aby pomóc w utworzeniu egipskiej platformy, która byłaby alternatywą wobec beIN Sports. Oskarżeni Egipcjanie to Ali Salem, dyrektor ds. technicznych w beIN Sports, która jest filią sieci Al Jazeera, oraz Waleed Abdel Aziz.

Abu Hashima powiedział w wywiadzie, że oskarżenie Ali Salema o szpiegostwo dowodzi, że sieć Al Jazeera jest „organizacją wywiadu wojskowego”, a nie komercyjną organizacją cywilną.
 

- Pracuję w sposób profesjonalny i wykorzystuję najlepsze kadry ludzkie. Wiedziałem, że kanały sportowe są lokomotywą promującą system medialny jako całość, i starałem się zapewnić Egipcjanom wyróżniającą się sportową usługę medialną dla mieszkańców Egiptu - powiedział Abu Hashima, odnosząc się do sieci telewizyjnej ON Sport.

Abu Hashima nazwał inżyniera Ali Salema jednym z „najwybitniejszych egipskich ekspertów”, którego egipska telewizja poprosiła o udział w tworzeniu kanału sportowego powiązanego z Al Jazeerą, mówiąc, że w ciągu 16 lat pracy stał się jednym najważniejszych pracowników stacji.

Egipsko-brytyjski zespół prawny wraz z Międzynarodową Organizacją Pracy (ILO) i szeregiem organizacji praw człowieka wytoczy proces przeciwko Katarowi i beiN Sports, żądając uwolnienia oskarżonych Egipcjan.
 

- Godność Egipcjan za granicą jest częścią godności 100 mln Egipcjan - powiedział Abu Hashima, nazywając aresztowanie dwóch Egipcjan „jawną niesprawiedliwością”. Al Jazeera dąży do ustanowienia „politycznego kolonializmu sportowego, aby wpłynąć na arabską opinię publiczną”, dodał.Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 1,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 1,0 m w wersji v2.1...

79 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo - następca najbardziej udanych odbiorników satelitarnych producenta...

325 zł Więcej...

Moduł DeltaCam Pro Twin REV 2.0 Deltacrypt CI

Uniwersalny moduł dostępu DeltaCAM Twin REV 2.0 Deltacrypt CI z...

520 zł Więcej...
reklama