reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Trikolor kupi platformę NTV Plus?

dodano: 2019-10-18 00:25
autor: Jerzy Kruczek | źródło: cableman.ru/Fontanka

NTV-Plus Operator platformy satelitarnej Trikolor może połączyć się z NTV Plus, podaje serwis Fontanka.ru. Transakcja mogłaby zostać przeprowadzona pod koniec 2019 roku lub na początku 2020 roku.

Edinyj-pakiet-trikolor-tv-2019-760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Trikolor jest przynoszącą zyski i szybko rozwijającą się firmą, której baza abonentów jest czterokrotnie większa niż w przypadku platformy satelitarnej NTV Plus. W ciągu ostatnich pięciu lat przychody Trikolor wyniosły 17,4 mld rubli, natomiast w latach 2014-2018 zysk netto firmy wyniósł 4,4 mld rubli. Z kolei NTV Plus jest uważany za przynoszący straty. Przychody za 2018 rok wyniosły 4,35 mld rubli, a strata 1,87 mld rubli. Wielkość bazy abonentów operatora nie jest znana, ​​ale według szacunków Kommiersant z 2017 roku, wynosi ona około 3 mln klientów.

Obecnie wiadomo, że połączenie biznesów może nastąpić na kilka sposobów, a negocjacje trwają. Firmy podpisały już nawet umowę o zachowaniu poufności. Jak wynika z przecieków, po przejęciu NTV Plus, Trikolor miałaby zaoferować grupie Gazprom Media możliwość wykupu 49 proc. udziałów za 30-36 mld rubli lub 100 proc. za 65 mld rubli.

Ponadto Trikolor nadal prowadzi rozmowy z innym ważnym graczem. Chodzi o Sbierbank. Instytucja bankowa oszacowała już wartość Trikolor na 60 mld rubli. Poinformowano, że strony również podpisały umowę o zachowaniu poufności.

Należy zauważyć, że Trikolor, Gazprom Media i Sbierbank odmówiły komentarza. Cableman.ru zwrócił się do rzecznika prasowego NTV Plus, Aleksieja Prochorowa, z prośbą o skomentowanie sprawy ewentualnej fuzji z Trikolor. Ten jednak zaznaczył, że nie będzie odnosił się do plotek.

Podobna sytuacja miała miejsce na rynku 10 lat temu, kiedy Gazprom Media przymierzał się do zakupu pakietu kontrolnego Trikolor, ale ostatecznie tak się nie stało. W 2013 roku VTB Capital odkupił 25 proc. +1 akcję Trikolor. Możliwe, że bank jest zainteresowaną stroną w nadchodzącej transakcji. Przedstawiciele VTB również odmówili komentarza.

Źródło: cableman.ru 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Biznes


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik GiGaBlue UHD UE 4K

Najtańszy na rynku odbiornik 4K z głowicą FBC DVB-S2X oparty...

900 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 Opticum Nytro Box HEVC

Najnowszy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX Technology...

99 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

629 zł Więcej...
reklama