reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Sukces Rocket Lab przy 9. starcie rakiety Electron [wideo]

dodano: 2019-10-19 11:49 | aktualizacja: 2019-10-19 12:21
autor: Janusz Sulisz | źródło: rocketlabusa.com

Rocket Lab 9 misja Electron 2019 360px.jpg Rocket Lab, operator specjalizujący się w dostawach na orbitę małych satelitów, z powodzeniem zakończyła 9. misję rakiety Electron, wynosząc na orbitę demonstracyjnego satelitę w technologii Palisade - 16U CubeSat dla producenta Astro Digital. Rakieta Electron w misji „As The Crow Flies” wystartowała 17 października 2019 r. o godz.1:22 (UTC) z Rocket Lab Launch Complex 1 na nowozelandzkim półwyspie Mahāhia.

Rocket Lab 9 misja Electron 2019 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Około 71 minut po starcie wprowadzono ładunek na kołową orbitę ponad 1000 km - ponad dwukrotnie więcej niż jakakolwiek dotychczasowa misja tej rakiety. Misja z powodzeniem zademonstrowała ostatnie ulepszenia wydrukowanego w 3D silnika Curie Kick Stage, w tym przejście na konstrukcję dwusilnikową w celu poprawy wydajności. Curie służy również jako układ napędowy w Photon firmy Rocket Lab, a sprawdzone w locie ulepszenia silnika wspierają trwałe misje na orbity LEO, a także wyższe orbity.   

Ta misja podnosi całkowitą liczbę satelitów rozmieszczonych przez Rocket Lab do 40. Oznacza to także 100% sukces każdej misji tej rakiety.  

Tym razem ładunkiem był satelita demonstracyjny w technologii Palisade - 16U CubeSat z napędem na pokładzie i systemami komunikacyjnymi nowej generacji opracowanymi przez Astro Digital oraz oprogramowaniem opracowanym przez Advanced Solutions Inc., w tym zaawansowaną wersją oprogramowania MAX Flight firmy ASI.

Misja zyskała miano „As The Crow Flies” jako ukłon w stronę platformy Corvus firmy Astro Digital, która zapewnia elastyczne i opłacalne rozwiązania w szerokim zakresie zastosowań i profili misji. 

Kolejna misja rakiety Electron z kosmodromu w Nowej Zelandii planowana jest pod koniec listopada. 
 


Źródło: rocketlabusa.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Satelity


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

Oferta „nc+ telewizja na kartę z Pakietem Start+” z modułem...

199 zł Więcej...

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5278) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo - następca najbardziej udanych odbiorników satelitarnych producenta...

325 zł Więcej...
reklama