reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Sukces Rocket Lab przy 9. starcie rakiety Electron [wideo]

dodano: 2019-10-19 11:49 | aktualizacja: 2019-10-19 12:21
autor: Janusz Sulisz | źródło: rocketlabusa.com

Rocket Lab 9 misja Electron 2019 360px.jpg Rocket Lab, operator specjalizujący się w dostawach na orbitę małych satelitów, z powodzeniem zakończyła 9. misję rakiety Electron, wynosząc na orbitę demonstracyjnego satelitę w technologii Palisade - 16U CubeSat dla producenta Astro Digital. Rakieta Electron w misji „As The Crow Flies” wystartowała 17 października 2019 r. o godz.1:22 (UTC) z Rocket Lab Launch Complex 1 na nowozelandzkim półwyspie Mahāhia.

Rocket Lab 9 misja Electron 2019 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Około 71 minut po starcie wprowadzono ładunek na kołową orbitę ponad 1000 km - ponad dwukrotnie więcej niż jakakolwiek dotychczasowa misja tej rakiety. Misja z powodzeniem zademonstrowała ostatnie ulepszenia wydrukowanego w 3D silnika Curie Kick Stage, w tym przejście na konstrukcję dwusilnikową w celu poprawy wydajności. Curie służy również jako układ napędowy w Photon firmy Rocket Lab, a sprawdzone w locie ulepszenia silnika wspierają trwałe misje na orbity LEO, a także wyższe orbity.   

Ta misja podnosi całkowitą liczbę satelitów rozmieszczonych przez Rocket Lab do 40. Oznacza to także 100% sukces każdej misji tej rakiety.  

Tym razem ładunkiem był satelita demonstracyjny w technologii Palisade - 16U CubeSat z napędem na pokładzie i systemami komunikacyjnymi nowej generacji opracowanymi przez Astro Digital oraz oprogramowaniem opracowanym przez Advanced Solutions Inc., w tym zaawansowaną wersją oprogramowania MAX Flight firmy ASI.

Misja zyskała miano „As The Crow Flies” jako ukłon w stronę platformy Corvus firmy Astro Digital, która zapewnia elastyczne i opłacalne rozwiązania w szerokim zakresie zastosowań i profili misji. 

Kolejna misja rakiety Electron z kosmodromu w Nowej Zelandii planowana jest pod koniec listopada. 
 


Źródło: rocketlabusa.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Satelity


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

Oferta „nc+ telewizja na kartę z Pakietem Start+” z modułem...

199 zł Więcej...

Wzmacniacz HDMI do max. 40m

Wzmacniacz do kabli HDMI oznaczony jako C 233 D Repeater...

80 zł Więcej...

Antena Fuba DAT802B LTE

Tańsza wersja anteny Fuba DAT902B LTE. Wysokiej jakości 27-elementowa telewizyjna...

89 zł Więcej...
reklama