reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Policja zamknęła Share-Online.biz

dodano: 2019-10-21 20:07
autor: HP | źródło: ZAC NRW

share-online-zac-NRW-piractwo-360px.jpg Policja w Holandii, Francji i Niemczech przeprowadziła kilka kontroli i ostatecznie zamknęła największą w Niemczech usługę udostępniania plików Share-Online.biz pod kątem naruszenia praw autorskich.

share online zac NRW 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Informację podała niemiecka policja w Aachen. Dochodzenie jest skierowane przeciwko trzem podejrzanym w wieku 40, 48 i 54 lat. Oskarżeni są oskarżani o pomoc w komercyjnym wykorzystaniu treści chronionych prawem autorskim poprzez prowadzenie platformy wymiany plików.

Według policji Share-Online.biz obsługiwany przez oskarżonych był największym hosterem plików obsługiwanym w Niemczech.

Serwis przechowywał miliony plików hostowanych na 700 serwerach i co miesiąc obsługiwał 6-10 mln odwiedzających. Wcześniej dostawca hostingu otrzymał ponad 8 mln ostrzeżeń o pirackich treściach i chociaż niektóre z nich zostały usunięte, pliki wkrótce wróciły na swoje miejsce, co posłużyło za przyczynę dochodzenia.

Share-Online.biz pozwalał użytkownikom przesyłać pliki o wielkości do 1 GB za pomocą bezpłatnego konta i do 2 GB bez ograniczania prędkości płatnego dostępu. Konto premium kosztowało tam od 10 euro za 28 dni do 40 euro za pół roku. Według DataCeneterKnowledge ten piracki serwis w okresie od kwietnia 2008 r. do października 2017 r. przyniósł właścicielom dochód w wysokości około 50 mln euro.

Według Departamentu Policji ds. Cyberprzestępczości w Nadrenii Północnej-Westfalii (ZAC NRW, Niemcy), który prowadzi dochodzenie, strona internetowa zawierająca pirackie treści wideo i muzyczne została zamknięta, ale nie dokonano aresztowań.

Oskarżonym zarzuca się, że znaczna liczba dzieł chronionych prawem autorskim, takich jak filmy fabularne, seriale, produkcje erotyczne lub utwory muzyczne zostały zaoferowane do pobrania za pośrednictwem tego portalu, przy czym pirackie kopie zostały wcześniej przesłane na platformę przez zarejestrowanych użytkowników. W tym celu oskarżeni zostali wynagrodzeni zgodnie ze szczegółowym systemem punktowym, biorąc pod uwagę rozmiar pliku i liczbę pobrań.

Zgodnie z obecnym stanem dochodzenia główny pozwany wynajmuje stale rosnącą pojemność serwerów - ostatnio w dwucyfrowym zakresie petabajtów - od holenderskiego dostawcy.

Źródło: presseportal.de 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Kradzież danych


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

Oferta „nc+ telewizja na kartę z Pakietem Start+” z modułem...

199 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

429 zł Więcej...

Antena Fuba DAA 850 ceglasta

Fuba DAA 850 to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

429 zł Więcej...
reklama