reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Viasat i Canal Digital do połączenia

dodano: 2019-10-23 09:58
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Telenor/NENT

Telenor Group Nordic Entertainment Group Skandynawskie Telenor Group i Nordic Entertainment Group (NENT Group) ogłosiły 22 października br. plany utworzenia nowej firmy, która będzie łączyła w sobie Canal Digital (platforma satelitarna DTH) i Viasat Consumer (DTH, IPTV i streaming). Telenor i NENT Group będą posiadać po 50 proc. udziałów w nowej spółce.

Viasat Canal Digital


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W wyniku połączenia powstanie nowy gracz z liczbą około 1,257 mln abonentów (łączony stan z końca czerwca br.). Nordycka oferta skoncentruje się na telewizji satelitarnej (DTH) i usługach strumieniowych, a także IPTV w sieciach światłowodowych. Usługi będą świadczone w Danii, Finlandii, Norwegii i Szwecji.

Oczekuje się, że koszty integracji wyniosą około 830 mln NOK (ok. 350 mln zł). Firma będzie miała siedziby zarówno w Oslo, jak i Sztokholmie, a także będzie miała znaczącą obecność w Kopenhadze. Wspólne przedsięwzięcie będzie działać na zasadach rynkowych wobec swoich spółek rodziców.
 

- Wspólne przedsięwzięcie połączy mocne strony Canal Digital i Viasat Consumer, wykorzystując synergie z korzyścią dla naszych klientów i akcjonariuszy. Połączenie operacji DTH Canal Digital i Viasat Consumer ma uzasadnienie biznesowe, z dużymi efektami synergii w obszarach takich, jak pojemność satelitarna, IT i opex. Spółka joint venture będzie korzystać z usług Telenor Satellite na 1°W na potrzeby transmisji DTH, co stanowi solidny fundament dla operacji nadawczych Telenor Satellite - powiedział Jørgen C. Arentz Rostrup, dyrektor finansowy Telenor Group.

- Z przyjemnością ogłaszamy to przełomowe joint venture z Telenor. Połączenie Viasat Consumer i Canal Digital ma sens. Tworzymy dużego operatora telewizyjnego, który stworzy trwałą wartość dla klientów i właścicieli, i będzie w stanie konkurować ze znaczącymi regionalnymi i lokalnymi rywalami. Osiągnęliśmy pełne dostosowanie udziałów własnościowych poprzez strukturę joint venture 50/50 oraz wspólną wizję marek, produktów i tego, jak zapewnić jeszcze lepsze wrażenia konsumenckie. Ta umowa przyniesie znaczną wartość dla akcjonariuszy i idealnie pasuje do naszej strategii koncentrowania się na znacznych możliwościach, jakie widzimy w szybko rozwijającym się sektorze transmisji strumieniowej. Nowe joint venture będzie głównym partnerem dystrybucyjnym zarówno dla naszych kanałów Viasat, jak i Viaplay - powiedział Anders Jensen, prezes i dyrektor generalny NENT Group.

Zarząd joint venture będzie miał równą reprezentację ze strony Telenor i Grupy NENT. Dyrektorem generalnym spółki będzie Bjørn Ivar Moen (obecnie CEO Canal Digital i Telenor Broadcast), a dyrektorem finansowym i operacyjnym będzie Jonas Gustafsson (obecnie CEO Viasat Consumer). Inne kluczowe stanowiska kierownicze zostaną ogłoszone przed zakończeniem transakcji. Telenor i NENT Group poinformowały, że ich pracownicy są niezbędni do powodzenia wspólnego przedsięwzięcia i że umowa podlega zwyczajowym konsultacjom z odpowiednimi związkami zawodowymi.

Transakcja podlega zatwierdzeniu przez organy regulacyjne i oczekuje się, że zostanie sfinalizowana w pierwszej połowie 2020 roku.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Biznes


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 690 zł Więcej...

Konwerter Twin Televes

Podwójny konwerter Universal Twin hiszpańskiej firmy Televes o współczynniku szumów...

79 zł Więcej...

Antena Fuba DAT902B LTE

Antena została nagrodzona statuetką SAT Kurier Awards 2015 w kategorii...

129 zł Więcej...