reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

TVP Kultura HD w UPC Polska

dodano: 2019-10-23 10:19
autor: Anita Kaźmierska | źródło: TVP/satkurier.pl

TVP Kultura 23 października br. TVP Kultura rozpoczęła nadawanie w jakości HD. Od samego początku stacja jest obecna na MUX 8 naziemnej telewizji cyfrowej, a także w ofercie operatora sieci kablowej UPC Polska. Na satelicie Eutelsat Hot Bird (13°E), TVP Kultura na potrzeby Cyfrowego Polsatu, Platformy Canal+ i Orange TV, nadal jest nadawana tylko w jakości SD.

UPC Polska


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
TVP Kultura HD, który w ofercie UPC Polska zastąpił wersję SD, można znaleźć na pozycji 311. w dekoderach Horizon oraz 387. w dekoderach Mediabox. Stacja jest dostępna w pakietach Start, Select i Max.

TVP Kultura to pierwszy kanał tematyczny TVP. Jako jedyny w Polsce prezentuje wszystkie dziedziny kultury: film, teatr, muzykę, sztukę i literaturę. Kanał TVP Kultura powstał 24 kwietnia 2005 r.

Poświęcony w całości tematyce kulturalnej, ma na koncie wiele nagród, m.in.: Hot Bird TV Award w kategorii Kultura/Edukacja, EBUconnect w kategorii Best Comedy, Reality or Entertainment Promo, SAT Kurier Award oraz nagrodę Muzeum Sztuki w Łodzi za edukacyjne cykle o sztuce.

Od początku swojego istnienia kanał wytycza trendy programowe oraz estetyczne, powierzając stworzenie identyfikacji wizualnej uznanym artystom. Do tej pory z TVP Kultura współpracowali Mariusz Wilczyński, Piotr Młodożeniec oraz Julia Mirny.

Antena prezentuje zarówno pozycje klasyczne, jak i działania współczesnych twórców. Priorytetem przy budowaniu oferty kanału jest stworzenie miejsca dialogu, wymiany myśli oraz dyskusji. Widzowie mają do dyspozycji wiele propozycji publicystycznych, które stanowią swoisty przewodnik po wydarzeniach kulturalnych w Polsce i za granicą.

W TVP Kultura pokazywanych jest wiele pozycji muzycznych, w tym klasycznych. Dzięki niej każdy może w domowym zaciszu obejrzeć premierowe opery z najlepszych scen świata, koncerty i transmitowane w całości wielkie wydarzenia rangi Konkursu Chopinowskiego czy Konkursu Wieniawskiego.

Widzowie stacji mają też do wyboru nagradzane na międzynarodowych festiwalach filmy fabularne i dokumentalne; zarówno najnowsze, jak kultowe już spektakle teatralne oraz autorskie produkcje poświęcone największym nazwiskom sztuki współczesnej i nie tylko.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polskie kablówki


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

419 zł Więcej...

Stojak bezinwazyjny do okna rozporowy

Bezinwazyjny, wnękowy stojak dla anteny satelitarnej lub DVB-T z drążkiem...

149 zł Więcej...

Nagrywarka 4K UHD HyperCap II Duo

Nagrywarka (grabber) i streamer sygnału HDMI w wysokiej jakości, bezpośrednio...

1 890 zł Więcej...