reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Jak TVP Kultura celebruje start w HD? Poznaj propozycje na jesień i zimę

dodano: 2019-10-23 13:50
autor: Anita Kaźmierska | źródło: TVP

TVP Kultura Od 23 października br. TVP Kultura nadaje także w jakości HD. W związku z tą zmianą nadawca przedstawia widzom ofertę programową na jesień i zimę. - Filmowe hity, odnowione cyfrowo seriale, premierowe opery i koncerty, współpraca z najważniejszymi instytucjami kulturalnymi - TVP Kultura prezentuje kulturę najwyższej jakości - informuje nadawca.

TVP Kultura


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
23 października br. TVP Kultura rozpoczęła nadawanie w standardzie HD. Antena przygotowała specjalną kampanię informacyjną – spoty telewizyjne, banery internetowe i ogłoszenia prasowe prowadzą na stronę kultura.tvp.pl/hd, gdzie znajdują się wszelkie informacje, dzięki którym widzowie będą mogli oglądać TVP Kultura w HD - niezależnie od tego, czy korzystają z naziemnej telewizji cyfrowej czy z usług operatora sieci kablowej. Aktualnie stacja jest nadawana w HD na MUX 8 NTC oraz w wybranych sieciach kablowych (w tym UPC Polska). Na satelicie emisja nadal jest prowadzona w SD.

Jak informuje nadawca, lepsza jakość obrazu podkreśli dodatkowo wysoką wartość artystyczną jesiennych i zimowych propozycji TVP Kultura. Widzów czekają ciekawe premiery, takie jak przegląd nominowanych do Oscara, spektakularnych animacji japońskiego studia Ghibli, klasyka kina i filmowe przeboje ostatnich lat, między innymi liryczny i melancholijny „Paterson” (2016) Jima Jarmuscha z Adamem Driverem w roli głównej, „1900 – człowiek legenda” (1998) zachwycający wizualnie film włoskiego mistrza Giuseppe Tornatore z muzyką Ennio Morricone, „Rycerz pucharów” (2015) Terrence’a Malicka z rolami Christiana Bale’a, Cate Blanchett i Natalie Portman.

Na antenę TVP Kultura powrócą odnowione cyfrowo, lubiane przez widzów seriale sprzed lat, jak np. „Zmiennicy” Stanisława Barei, którego 90. rocznicę urodzin obchodzimy w tym roku. Na żywo z Teatru Nowego w Poznaniu TVP Kultura pokaże inspirowany biografią i działalnością artystyczną Kaliny Jędrusik monodram „Kalina”, w wykonaniu Anny Mierzwy i w reżyserii Agaty Biziuk. Dla melomanów TVP Kultura przygotowała rejestrację wileńskiej wersji opery „Halka” Stanisława Moniuszki z Warszawskiej Opery Kameralnej oraz nowe odcinki Sceny Klasycznej, w tym poświęcony muzyce zmarłego niedawno, wybitnego gruzińskiego kompozytora Gii Kanczelego.

TVP Kultura kontynuuje owocną współpracę z najważniejszymi polskimi instytucjami kulturalnymi, takimi jak Instytut Muzyki i Tańca, będący współorganizatorem konkursów Młody Muzyk Roku i Młody Tancerz Roku oraz organizatorem I Konkursu Muzyki Polskiej im. Stanisława Moniuszki.

TVP Kultura po raz kolejny zaprosi widzów na muzycznego sylwestra – w ostatni wieczór roku relacjonowany będzie na żywo nadzwyczajny koncert z okazji 200. rocznicy urodzin Jacquesa Offenbacha. Wyprodukowane przez TVP Kultura, razem z Polskim Wydawnictwem Muzycznym, zapisy koncertów oraz filmy dokumentalne o Zygmuncie Krauze, Agacie Zubel, Andrzeju Krzanowskim i Aleksandrze Nowaku spotkały się z ciepłym przyjęciem publiczności tegorocznego festiwalu Warszawska Jesień, dlatego w planach są kolejne wspólne przedsięwzięcia. Kanał planuje też rejestracje spektakli Warszawskiej Opery Kameralnej i koncertów odbywających się podczas II Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Europy Środkowo-Wschodniej EUFONIE, organizowanego przez Narodowe Centrum Kultury, a także obszerne relacje z XVIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina organizowanego przez Narodowy Instytut Fryderyka Chopina. TVP Kultura nadal będzie partnerem w organizacji wielu wydarzeń i projektów wspólnie z Instytutem Adama Mickiewicza, Filmoteką Narodową – Instytutem Audiowizualnym, Instytutem Teatralnym i szeregiem innych wiodących instytucji kulturalnych w Polsce.

Stawiając na wszechstronną informację o wydarzeniach kulturalnych, kreowanie i prezentację nietuzinkowych dokonań artystycznych, TVP Kultura promuje kulturę najwyższej jakości - także w najwyższej jakości obrazu.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Spycat Mini V2

Spycat Mini V2  - mały, tani odbiornik satelitarny HD w...

299 zł Więcej...

'SAT Kurier' - 5-6/2020 wersja elektroniczna

Limitowana edycja SAT Kuriera 3-4/2020 - 1 egz., który otrzymają...

10 zł Więcej...

'SAT Kurier' - 3-4/2020 wersja limitowana

Limitowana edycja SAT Kuriera 3-4/2020 - 1 egz., który otrzymają...

25 zł Więcej...
reklama