reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Stopklatka SA ze wzrostem przychodów

dodano: 2019-10-23 14:50 | aktualizacja: 2019-10-23 14:55
autor: Jerzy Kruczek | źródło: Kino Polska TV

Stopklatka SA Stopklatka SA, spółka z Grupy Kino Polska TV, w okresie 9 miesięcy zakończonym 30 września 2019 r. osiągnęła przychody na poziomie 20,3 mln zł, czyli o 8,5% więcej niż rok wcześniej w tym samym czasie. Ze wstępnych danych finansowych opublikowanych przez spółkę wynika również, że przychody w samym III kwartale wzrosły o blisko 14% rok do roku. Dzięki rosnącym przychodom i efektom synergii, po włączeniu do Grupy Kino Polska TV, strata netto zmniejszyła się rok do roku zarówno w III kwartale jak i narastająco, po 9 miesiącach.

Kino Polska TV SA


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Według wstępnych wyników opublikowanych przez Stopklatka SA, w III kwartale przychody z umów z klientami wzrosły o 13,8% rok do roku, do poziomu 6,6 mln zł. W tym okresie wynik operacyjny spółki wyniósł -0,5 mln zł wobec straty operacyjnej w wysokości 1,6 mln zł rok wcześniej. Strata netto w III kw. wyniosła ok. 0,6 mln zł i zmniejszyła się istotnie w porównaniu ze stratą na poziomie 1,7 mln zł rok wcześniej.

Narastająco, po 9 miesiącach, przychody wyniosły 20,3 mln zł, co oznacza wzrost o 8,4% r/r. Wynik operacyjny wyniósł -0,4 mln zł w porównaniu ze stratą operacyjną na poziomie 3,1 mln zł rok wcześniej. W tym okresie wynik netto wyniósł -0,7 mln zł wobec -3,4 mln zł w okresie od stycznia do września 2018 r. Podstawowym źródłem przychodów Stopklatki są wpływy z reklam.
 

Przychody Stopklatki wyraźnie rosną, jednocześnie notujemy oszczędności wynikające z wykorzystania zasobów Grupy Kino Polska TV. To pozwala spółce z każdym kolejnym kwartałem poprawiać wyniki. Musimy pamiętać, że w naszej branży trzeci kwartał jest zazwyczaj najsłabszy pod względem osiąganych przychodów, co przekłada się na rentowność notowaną w tym okresie. Naszym celem jest osiągnięcie pozytywnego wyniku netto w tym roku

– mówi Bogusław Kisielewski, prezes Kino Polska TV SA.

Wyniki spółki Stopklatka SA są konsolidowane w wynikach finansowych Grupy Kino Polska TV od III kw. 2018 r. po tym, gdy spółka ta zwiększyła swój udział w akcjonariacie Stopklatki do poziomu 97,8%. W październiku br. Kino Polska TV SA ogłosiła wezwanie na pozostałe akcje Stopklatki. Wzywający zamierza wycofać akcje spółki z obrotu na rynku NewConnect. Po pierwszym półroczu 2019 r. przychody Stopklatki stanowiły 15,3% przychodów całej Grupy Kino Polska TV oraz 42,6% wszystkich przychodów z reklam notowanych przez Grupę.

Zgodnie z wcześniej opublikowanymi harmonogramami, Stopklatka poda pełne wyniki finansowe za III kwartał 14 listopada, zaś wyniki finansowe Grupy Kino Polska TV za ten okres zostaną opublikowane 21 listopada.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 1,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 1,0 m w wersji v2.1...

79 zł Więcej...

Moduł UniCam Pro Evo 4.0

Uniwersalny moduł dostępu UniCam Evo Deltacrypt CI/CI+ v. 4.0. W...

490 zł Więcej...

Antena Fuba DAA 110A grafit

Fuba DAA 110A to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

649 zł Więcej...
reklama