reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
Zobacz sport w tv na dzień: 2022-01-21 - 2022-01-22

Puchar Świata w narciarstwie alpejskim na Eurosporcie

dodano: 2019-10-25 10:10 | aktualizacja: 2019-10-25 12:50
autor: Jakub Sulisz | źródło: Eurosport

Narty narciarstwo alpejskie Eurosport Jak co roku najlepsze alpejki i alpejczycy świata rozpoczną sportową zimę rywalizacją na lodowcu Rettenbach w Soelden, gdzie rozegrany zostanie slalom gigant kobiet i mężczyzn. Sezon zimowy na antenie Eurosportu potrwa do 22 marca 2020 roku, a w tym czasie widzowie obejrzą ponad 1000 godzin transmisji z konkursów i kwalifikacji skoków narciarskich, biathlonu, narciarstwa alpejskiego i dowolnego, biegów narciarskich, kombinacji norweskiej i snowboardu!
 


Narciarstwo alpejskie Eurosport


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Alpejki i alpejczycy tradycyjnie rozpoczynają sportową zimę na antenach Eurosportu. W listopadzie dołączą do nich skoczkowie narciarscy, kombinatorzy norwescy, biegaczki i biegacze, biathlonistki i biathloniści, a także specjalistki i specjaliści od freestyle’u i snowboardu. Na największą dawkę emocji trzeba więc jeszcze trochę poczekać, ale już w nadchodzący weekend czeka nas wspaniałe ściganie na lodowcu Rettenbach w Soelden.

Już w sobotę o 9:50 w Eurosporcie 1 i Eurosport Playerze rozpocznie się transmisja pierwszego przejazdu giganta kobiet. Drugi zaplanowano na 12:50. Dokładnie o tych samych godzinach w niedzielę na stoku pojawią się mężczyźni. Wśród kobiet łatwo wskazać faworytkę nie tylko sobotnich zawodów, ale także całego sezonu. Mikaela Shiffrin wydaje się być poza zasięgiem konkurentek i każde inne rozstrzygnięcie niż czwarta Kryształowa Kula z rzędu dla fenomenalnej Amerykanki będzie zaskoczeniem. Wśród mężczyzn z kolei, po raz pierwszy od lat nie sposób wskazać murowanego faworyta. Marcel Hirscher, który osiem razy z rzędu zdobył Kryształową Kulę, zakończył karierę i trudno się spodziewać, aby ktoś inny mógł w podobny sposób jak genialny Austriak zdominować rywalizację. W gronie głównych kandydatów znajdują się Francuz Alexis Pinturault i Norweg Henrik Kristoffersen.

W ubiegłym roku w Soelden odbyły się tylko zawody kobiet, w których najlepsza była Tessa Worley. Francuzka wyprzedziła Włoszkę Federicę Brignone oraz Mikaelę Shiffrin. Rywalizacja mężczyzn została odwołana z powodu gwałtownych opadów śniegu. Panowie nie wystartowali w Soelden także w sezonie 2017/18. Po raz ostatni gigant mężczyzn na lodowcu Rettenbach odbył się w 2016 roku, a zwycięzcą został wówczas Pinturault.

Więcej informacji o narciarstwie alpejskim, w tym najlepsze przejazdy i inne materiały wideo, artykułu, analizy i wywiady na stronie eurosport.pl, w aplikacji Eurosportu oraz w mediach społecznościowych kanału.

Plan transmisji w Eurosporcie 1 i Eurosport Playerze:

26 października (sobota)
9:50 slalom gigant kobiet, pierwszy przejazd
12:50 slalom gigant kobiet, drugi przejazd

27 października (niedziela)
9:50 slalom gigant mężczyzn, pierwszy przejazd
12:50 slalom gigant mężczyzn, drugi przejazd


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Sporty zimowe


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Uchwyt kominowy bezinwazyjny E863M z opaską 5,0m

mocny uchwyt antenowy bezinwazyjny - obejma 5m na komin 

139 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami TVP 4K, Museum...

189 zł Więcej...

Przepust dachowy średnicy 90mm

Przepust dachowy do kabli średnicy 90mm

279 zł Więcej...