reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Z DVB-T2 w Niemczech korzysta 2,3 mln gospodarstw

dodano: 2019-10-24 19:51
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Media Broadcast/satkurier.pl

Freenet TV moduł CAM Udział niemieckich gospodarstw domowych odbierających telewizję za pośrednictwem nadajników naziemnych ustabilizował się na poziomie 6 proc. Blisko 2,3 mln gospodarstw domowych ogląda telewizję przez DVB-T2. Są to zarówno kanały bezpłatne, jak i płatne oferowane w ramach usługi freenet TV.

freenet TV


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Niemiecka spółka Media Broadcast, lokalny odpowiednik Emitela, przedstawiła kluczowe ustalenia raportu Digitalisierungsberichts Video 2019, który został zaprezentowany 24 października podczas Dni Mediów w Monachium.

Media Broadcast oczekuje, że liczba aktywnych użytkowników freenet TV będzie wynosiła na koniec 2019 roku ponad 1 mln. Na koniec czerwca 2019 roku freenet TV miał 1,037 mln aktywnych użytkowników (zarówno DVB-T2, jak i DTH).

Jak wynika z raportu, w siłę na niemieckim rynku rośnie OTT, choć nadal jest to tylko 1,7 proc. udziału (650 tys. gospodarstw domowych).

Freenet TV to płatna usługa DVB-T2 HD w Niemczech, obejmująca około 20 kodowanych kanałów, w cenie 5,75 euro miesięcznie. Pierwsze trzy miesiące korzystania są bezpłatne. Do odbioru wymagany jest dedykowany odbiornik lub moduł CAM.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii DVB-T2


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Konwerter Twin Maximum XO-R2

Nowy, podwójny konwerter XO-R2 marki Maximum o NF 0,1 i...

59 zł Więcej...

Antena sat kempingowa 60 cm z przyssawką

stalowa antena 60 cm przenośna na przyssawkę.

139 zł Więcej...

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5278) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...
reklama