reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Z DVB-T2 w Niemczech korzysta 2,3 mln gospodarstw

dodano: 2019-10-24 19:51
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Media Broadcast/satkurier.pl

Freenet TV moduł CAM Udział niemieckich gospodarstw domowych odbierających telewizję za pośrednictwem nadajników naziemnych ustabilizował się na poziomie 6 proc. Blisko 2,3 mln gospodarstw domowych ogląda telewizję przez DVB-T2. Są to zarówno kanały bezpłatne, jak i płatne oferowane w ramach usługi freenet TV.

freenet TV


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Niemiecka spółka Media Broadcast, lokalny odpowiednik Emitela, przedstawiła kluczowe ustalenia raportu Digitalisierungsberichts Video 2019, który został zaprezentowany 24 października podczas Dni Mediów w Monachium.

Media Broadcast oczekuje, że liczba aktywnych użytkowników freenet TV będzie wynosiła na koniec 2019 roku ponad 1 mln. Na koniec czerwca 2019 roku freenet TV miał 1,037 mln aktywnych użytkowników (zarówno DVB-T2, jak i DTH).

Jak wynika z raportu, w siłę na niemieckim rynku rośnie OTT, choć nadal jest to tylko 1,7 proc. udziału (650 tys. gospodarstw domowych).

Freenet TV to płatna usługa DVB-T2 HD w Niemczech, obejmująca około 20 kodowanych kanałów, w cenie 5,75 euro miesięcznie. Pierwsze trzy miesiące korzystania są bezpłatne. Do odbioru wymagany jest dedykowany odbiornik lub moduł CAM.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii DVB-T2


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

629 zł Więcej...

Konwerter Twin Fuba DEK 217 LTE

Markowy, podwójny konwerter Universal Twin Fuba o współczynniku szumów 0,1dB...

125 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 800UHD

AB CryptoBox 800UHD - najnowszy odbiornik Ultra HD marki AB...

349 zł Więcej...
reklama