reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Białystok: Policja zamknęła portal z nielegalnymi filmami

dodano: 2019-10-26 21:08 | aktualizacja: 2019-10-30 15:17
autor: HP | źródło: KWP w Białymstoku

Czaszka piractwo pirat 360px.jpg Kolejny świetny wynik podlaskich policjantów zajmujących się cyberprzestępczością. Tym razem funkcjonariusze zlikwidowali proceder nielegalnego udostępniania utworów audiowizualnych przez Białostoczanina. Z serwisu internetowego, którego 24-latek był właścicielem i jedynym administratorem, korzystało aż 300 tys. zarejestrowanych użytkowników.

piractwo czaszka


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Mężczyzna usłyszał już zarzut. Dzięki działaniom podlaskich policjantów, przy współpracy Prokuratury Rejonowej Białystok-Północ, portal został zamknięty a dalszym losem mężczyzny zajmie się sąd.

Jak ustalili policjanci, podejrzany prawdopodobnie rozpowszechniał filmy i seriale online w okresie od 25 września 2015 roku do 8 października 2019 roku. Oczywiście nie miał do nich jakichkolwiek praw autorskich oraz licencji.

Z portalu internetowego, którego 24-latek był właścicielem i jedynym administratorem, korzystało aż 300 tys. zarejestrowanych użytkowników.
W sumie nielegalnie rozpowszechnionych zostało ponad 10 tys. utworów audiowizualnych.

Straty dystrybutorów filmowych oszacowane zostały na kwotę ponad 3 mln zł.

8 października podlascy policjanci, działając pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Białystok-Północ, wkroczyli do mieszkania w którym przebywał 24-latek. Na miejscu zabezpieczono od podejrzanego sprzęt komputerowy, kopie serwerów, portfele sprzętowe kryptowalut oraz gotówkę w kwocie 42 tys. zł. Zablokowane również zostały środki pieniężne w kwocie prawie 180 tys. zł a znajdujące się na rachunkach bankowych należących do 24-latka. Białostoczanin usłyszał zarzuty, a jego dalszym losem zajmie się sąd. Warto dodać, że sprawa ma charakter rozwojowy.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Streaming


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 9-10/2021 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 9-10/2021

10 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX Q

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

329 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+ 4K ECP

CAM CI+ 4K ECP z odbiorem TVP 4K, CANAL+ 4K...

199 zł Więcej...