reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

CME sprzedano za 2,1 mld dol.

dodano: 2019-10-28 11:55 | aktualizacja: 2019-10-28 14:12
autor: Janusz Sulisz | źródło: satelitnatv.sk/parabola.cz

CME Słowacka grupa telewizyjna Markíza oraz siostrzana TV Nova będą miały nowego właściciela. Central European Media Enterprises Ltd. (CME) zawarła ostateczną umowę zakupu ze spółką stowarzyszoną z PPF Group NV (PPF) na transakcję o wartości około 2,1 mld dol.

Nova TV Pop TV CME


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Amerykańska AT&T zgodziła się na warunki transakcji, w ramach której CME zostanie przejęty przez spółkę zależną czeskiej firmy inwestycyjnej PPF Group NV (PPF). CME prowadzi działalność nadawczą w Bułgarii, Czechach, Rumunii, na Słowacji i w Słowenii.

Przypomnijmy, że AT&T nabył swój udział w CME wraz z przejęciem Time Warner, obecnie WarnerMedia, w 2018 r. Zgodnie z warunkami umowy AT&T otrzyma w przybliżeniu 1,1 mld dol. w gotówce przy zamknięciu transakcji, a także zostanie zwolniona z gwarancji długu w wysokości 575 mln dol. Sprzedaż jest zgodna z planami AT&T, aby zarabiać na niestrategicznych aktywach, ponieważ nadal musi spłacać dług, więc pozbywa się „niechcianych” spółek. Oczekuje się, że przejęcie CME przez PPF zostanie zakończone w połowie 2020 r., pod warunkiem otrzymania zgody organów nadzoru i normalnych warunków zamknięcia. Realizacja transakcji nie podlega żadnym warunkom finansowania.

Grupa PPF inwestuje w kilka segmentów rynku, takich jak usługi finansowe, telekomunikacja, biotechnologia, nieruchomości i inżynieria. PPF działa w Europie, Ameryce Północnej i Azji i zarządza aktywami o wartości ponad 45 mld euro (stan na grudzień 2018 r.).

- Kupując CME i jej działalność medialną w pięciu krajach europejskich, dążymy przede wszystkim do uzupełnienia naszej działalności telekomunikacyjnej w Europie Środkowej i Wschodniej. Chcemy wykorzystać synergię między tworzeniem i dystrybucją treści medialnych. Naszym motywem jest zatem przede wszystkim rozwój branży telekomunikacyjnej i medialnej. CME jest dobrze funkcjonującą firmą i po jej przejęciu nie planujemy pochopnych interwencji w jej funkcjonowanie - powiedział Petr Kellner, większościowy akcjonariusz PPF.


CME działa w 5 krajach europejskich i jest jedną z wiodących firm medialnych i rozrywkowych w Europie Środkowej i Wschodniej. Nadaje 30 bezpłatnych i płatnych programów telewizyjnych i dociera do 45 milionów widzów.

CME nadaje kanały w:
  • Bułgarii (bTV, bTV Cinema, bTV Comedy, bTV Action, bTV Lady and Ring),
  • Czechach (Nova, Nova 2 , Nova Cinema , Nova Sport 1, Nova Sport 2, Nova International , Nova Action i Nova Gold ),
  • Rumunii (PRO TV, PRO 2, PRO X, PRO GOLD, PRO CINEMA, PRO TV International i PRO TV Kiszyniów),
  • Słowacji (TV Markíza, Markíza International, Home i Dajto )
  • Słowenii (POP TV , Channel A, Brio, Oto i Kino).

Źródło: satelitnatv.sk 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Biznes


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena sat kempingowa 60 cm ze statywem

stalowa antena 60 cm przenośna ze statywem

199 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 239 zł Więcej...

'SAT Kurier' abonament za 2021 rok

Roczna prenumerata magazynu SAT KURIER w 2021 r. z wysyłką...

89 zł Więcej...
reklama