reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Bliski koniec Canalplay

dodano: 2019-10-28 14:40 | aktualizacja: 2019-10-28 16:03
autor: Anita Kaźmierska | źródło: broadbandtvnews

Canalplay Grupa Canal+ poinformowała, że zamknie na francuskim rynku serwis VOD Canalplay z dniem 26 listopada 2019 roku. Taka wiadomość pojawiła się w strefie klienta na stronie internetowej operatora.

Canal+


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Grupa Canal+ zaprzestała rozwoju usługi Canalplay już na początku tego roku, skupiając się na sukcesywnym wzbogacaniu oferty VOD w ramach aplikacji OTT myCanal.

W czerwcu 2018 roku prezes zarządu Grupy Canal+, Maxime Saada, obwiniał otoczenie regulacyjne za blokadę umowy na wyłączność z Netflixem lub Amazonem, co z kolei doprowadziło jego zdaniem do spadku liczby subskrybentów Canalplay z 800 tys. do 200 tys. w ciągu 2 lat. Saada skrytykował wówczas również organy regulacyjne za uniemożliwienie oferowania ekskluzywnych treści, podczas gdy nadawca płaci podatki i zatrudnia tysiące osób we Francji, a Netflix nie ma takich obciążeń.

Następnie Canal+ zawarł umowę z Netflixem i oferuje we Francji bibliotekę tej platformy VOD w ramach jednego ze swoich pakietów. Podobna oferta ma zostać wprowadzona na polski rynek do Platformy Canal+.

Źródło: broadbandtvnews.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii VOD/OTT


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 149 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 1,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 1,0 m w wersji v2.1...

79 zł Więcej...

Wzmacniacz HDMI do max. 40m

Wzmacniacz do kabli HDMI oznaczony jako C 233 D Repeater...

80 zł Więcej...
reklama