reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Bliski koniec Canalplay

dodano: 2019-10-28 14:40 | aktualizacja: 2019-10-28 16:03
autor: Anita Kaźmierska | źródło: broadbandtvnews

Canalplay Grupa Canal+ poinformowała, że zamknie na francuskim rynku serwis VOD Canalplay z dniem 26 listopada 2019 roku. Taka wiadomość pojawiła się w strefie klienta na stronie internetowej operatora.

Canal+


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Grupa Canal+ zaprzestała rozwoju usługi Canalplay już na początku tego roku, skupiając się na sukcesywnym wzbogacaniu oferty VOD w ramach aplikacji OTT myCanal.

W czerwcu 2018 roku prezes zarządu Grupy Canal+, Maxime Saada, obwiniał otoczenie regulacyjne za blokadę umowy na wyłączność z Netflixem lub Amazonem, co z kolei doprowadziło jego zdaniem do spadku liczby subskrybentów Canalplay z 800 tys. do 200 tys. w ciągu 2 lat. Saada skrytykował wówczas również organy regulacyjne za uniemożliwienie oferowania ekskluzywnych treści, podczas gdy nadawca płaci podatki i zatrudnia tysiące osób we Francji, a Netflix nie ma takich obciążeń.

Następnie Canal+ zawarł umowę z Netflixem i oferuje we Francji bibliotekę tej platformy VOD w ramach jednego ze swoich pakietów. Podobna oferta ma zostać wprowadzona na polski rynek do Platformy Canal+.

Źródło: broadbandtvnews.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii VOD/OTT


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Nagrywarka HD Velocap HDR900

Urządzenie pozwalające na nagrywanie z HDMI materiału wideo wysokiej rozdzielczości...

490 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SX8 HD One

Mały, satelitarny odbiornik HD z DX - Blindscanem i Multistream...

149 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SX88+ SE HEVC HD Multistream

Najnowsza wersja satelitarnego odbiornika Octagon SX88+ SE HD, z DX...

249 zł Więcej...
reklama