reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Prąd ze słońca w Domu Dziecka [wideo]

dodano: 2019-10-29 10:25 | aktualizacja: 2019-10-29 14:58
autor: Janusz Sulisz | źródło: Corab

Prąd ze słońca w Domu Dziecka solary Corab panele PV Nowoczesna instalacja fotowoltaiczna będzie produkować energię dla Domu Dziecka im. Jana Korczaka w Gdańsku. To dzięki trójmiejskiej firmie SunSol, która bezpłatnie przekazała i zamontowana ją na dachu ośrodka. Instalacja wartości ponad 20 tys. zł była nagrodą wywalczoną przez firmę w konkursie Instalator Roku organizowanym przez olsztyńskiego producenta firmę Corab.

Prąd ze słońca w Domu Dziecka solary Corab panele PV


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Co roku, podczas kieleckich targów Enex odbywa się konkurs na najlepszą firmę instalacyjną z branży fotowoltaicznej. Konkurs ma charter edukacyjny, w którym  drużyny instalatorów mierzą się w rywalizacji na czas w wykonaniu typowych zadań instalacyjnych z dziedziny fotowoltaiki. Liczy się wiedza, doświadczenie i czas. W tym roku najlepszą firmą instalacyjną okazała się firma SunSol z Gdańska. Już podczas rozdania nagród zadeklarowała przekazanie nagrody o wartości ponad 20 tys. zł na cel charytatywny. 

- Jesteśmy firmą zajmująca się instalacjami fotowoltaicznymi, która stawia na jakość wykonania, jakość komponentów oraz na profesjonalną obsługę klienta. Konkurs Instalator roku był szansą pokazania na nas stać. Cieszymy się z zajęcia pierwszego miejsca. – Michał Kitkowski, właściciel firmy SunSol.


Wybrano ośrodek, któremu taka instalacja jest najbardziej potrzebna - Dom Dziecka im. Jana Korczaka w Gdańsku. 

- Biorąc pod uwagę jakie jako dom dziecka mamy potrzeby pomoc w firmy Sunsol jest ogromna. Zaoszczędzone na energii środki pomogą w jeszcze lepszym wymiarze wesprzeć nasze dzieci i pomagać im w codziennym rozwoju. – podkreśla Ilona Puckowska - Pociask, Dyrektor domu im. Janusza Korczaka w Gdańsku. 


Gdański SunSol posiada wieloletnie doświadczenie w branży. Nie tylko przekazali wygrane komponenty, ale również zajęli się ich profesjonalnym montażem oraz wszelkimi formalnościami. 

- Jak każda firma musimy generować zysk, ale już co zrobić z zyskiem to już inna decyzja. Nasza była taka, by wesprzeć dom dziecka, który robi niesamowite rzeczy kształtując i wychowując przyszłe pokolenia. My zaś chcemy zapewnić przyszłym pokoleniom czystą energię. – zaznaczył Michał Kitkowski, właściciel firmy SunSol.


Przypomnijmy, instalacja fotowoltaiczna pozwala na zasilanie wszelkich urządzeń elektrycznych energią wyprodukowaną przez słońce. Moduły zbierają promienie słoneczne i przekazują do falownika. Falownik zaś zmienia ją na prąd zmienny, czyli taki z jakiego korzystamy na co dzień.
Posiadanie instalacji przekłada się na realne oszczędności. W tym przypadku oszczędności te zostaną wykorzystane na lepsze wsparcie dla dzieci, które w tym domu dziecka przebywają. 
 

Kolejny konkurs już w lutym przyszłego roku podczas targów Enex w Kielcach. Organizatorem konkursu jest największy polski producent systemów fotowoltaicznych firma Corab.
 


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polski rynek


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Spycat Mini V2

Spycat Mini V2  - mały, tani odbiornik satelitarny HD w...

280 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 700HD

AB CryptoBox 700HD to tani satelitarny dekoder HD oparty na...

235 zł Więcej...

'SAT Kurier' abonament za 2020 rok

Roczna prenumerata magazynu SAT KURIER w 2020 r. z wysyłką...

89 zł Więcej...
reklama