reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Sky DE wprowadza parowanie kart

dodano: 2019-10-29 10:47
autor: Anita Kaźmierska | źródło: digitalfernsehen.de/satkurier.pl

Sky Deutschland Sky DE Sky Q Wiadomo już nieco więcej na temat wdrożonej 21 października br. przez Sky Deutschland „zmiany technicznej”, która u części osób skutkowała końcem możliwości odbioru niektórych kanałów.

Sky Deutschland Sky DE


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Okazało się, że w celu zwalczania nielegalnej dystrybucji treści, operator niemieckiej platformy satelitarnej Sky Deutschland wprowadza tak zwane parowanie kart. Użytkownicy niededykowanych odbiorników nie będą mieli teraz innego wyjścia, jak rozpocząć korzystanie z urządzeń oferowanych przez Sky.

Operator platformy Sky DE zaczął optymalizować system szyfrowania, aby chronić własne interesy i odpowiednio zabezpieczyć treści premium. W wyniku tego kroku użytkownicy nielicencjonowanych odbiorników zostali zmuszeni do korzystania wyłącznie z dedykowanego sprzętu Sky.

Tak więc karta kodowa, niezbędna do odbioru kanałów Sky, pracuje wyłącznie w połączeniu ze sparowanym dekoderem Sky. Abonenci tej platformy nie mogą już dekodować treści premium za pomocą sprzętu od zewnętrznych dostawców.

Proces zmian w szyfrowaniu kanałów Sky DE ma zostać ukończony jeszcze przed końcem listopada br. Użytkownicy, którzy wcześniej kupili Sky z urządzeniami innych firm, będą musieli przejść na oficjalny sprzęt Sky DE, aby nadal odbierać płatne kanały.

Jedno wydaje się pewne: nastaną trudne czasy dla nielegalnych serwisów streamingowych, które oferują kanały Sky za ułamek rzeczywistej ceny rynkowej.

Oferta Sky DE jest dystrybuowana przez satelity Astra na pozycji orbitalnej 19,2°E. Kanały są szyfrowane w systemie VideoGuard.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Platformy - świat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Satlink ST-6986 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem i testerem optycznym

Miernik Satlink ST-6986 do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, naziemnych...

1 749 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

799 zł Więcej...

SAT Kurier - 9-10/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 9-10/2022

12 zł Więcej...