reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Władze irackie wstrzymują nadawanie Al Arabiya i Al Hadath

dodano: 2019-10-29 11:49 | aktualizacja: 2019-10-29 12:23
autor: Jerzy Kruczek | źródło: alarabiya.net/Al-Hadath

Al Arabija Al Hadath logo 360px.jpg Rząd Iraku ogłosił zawieszenie na terytorium kraju emisji dwóch saudyjskich kanałów telewizyjnych Al Arabiya i Al Hadath - taką informację podał kanał Al Arabiya. Oficjalnym powodem zawieszenia jest brak licencji na naziemne nadawanie w Iraku. Kanał Al Arabiya ma siedzibę w Dubaju i jest uważany za konkurenta Al Jazeera.

Al Arabiya
Al Arabiya logo 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Podobno w piątek 25 października w Iraku rozpoczęły się nowe protesty związane z pogorszeniem warunków życia, bezrobociem i korupcją. Protesty te przerodziły się w zamieszki, podczas których zginęły 42 osoby, a 2 tys. osób zostało rannych.

Do tego zamaskowani bandyci zaatakowali biuro Al Arabiya w Bagdadzie na początku tego miesiąca. Zdjęcia z monitoringu z ataku pokazały ludzi ubranych w czarne mundury, rozbijających sprzęt biurowy i telefony komórkowe, raniących kilka osób pracujących w biurze. Nie wiadomo czy właśnie dlatego iracki rząd zdecydował się na zawieszenie pracy kanału w kraju pod pretekstem braku licencji.

Według strony internetowej Al-Hadath iracka policja poprosiła reporterów dwóch saudyjskich kanałów telewizyjnych o zaprzestanie wszelkiej działalności dziennikarskiej w tym kraju.

Przypomnijmy na początku października władze irackie wyłączyły Internet w 75% kraju. Ogólnokrajowe zamknięcie Internetu wiązało się także z protestami i zamieszkami w Bagdadzie oraz innych dużych miastach. Najpierw irackie władze zablokowały sieci społecznościowe i komunikatory, a następnie przestawiły się na przerwy w dostawie prądu. Nie wpłynęło to tylko na północ Iraku, gdzie rządzą Kurdowie - tam Internet działał bez większych problemów.

Źródło: alarabiya.net 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Wyłączenia


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Fuba DAA 850 ceglasta

Fuba DAA 850 to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

429 zł Więcej...

Antena Fuba DAA 110A grafit

Fuba DAA 110A to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

649 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo - następca najbardziej udanych odbiorników satelitarnych producenta...

329 zł Więcej...
reklama