reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Władze irackie wstrzymują nadawanie Al Arabiya i Al Hadath

dodano: 2019-10-29 11:49 | aktualizacja: 2019-10-29 12:23
autor: Jerzy Kruczek | źródło: alarabiya.net/Al-Hadath

Al Arabija Al Hadath logo 360px.jpg Rząd Iraku ogłosił zawieszenie na terytorium kraju emisji dwóch saudyjskich kanałów telewizyjnych Al Arabiya i Al Hadath - taką informację podał kanał Al Arabiya. Oficjalnym powodem zawieszenia jest brak licencji na naziemne nadawanie w Iraku. Kanał Al Arabiya ma siedzibę w Dubaju i jest uważany za konkurenta Al Jazeera.

Al Arabiya
Al Arabiya logo 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Podobno w piątek 25 października w Iraku rozpoczęły się nowe protesty związane z pogorszeniem warunków życia, bezrobociem i korupcją. Protesty te przerodziły się w zamieszki, podczas których zginęły 42 osoby, a 2 tys. osób zostało rannych.

Do tego zamaskowani bandyci zaatakowali biuro Al Arabiya w Bagdadzie na początku tego miesiąca. Zdjęcia z monitoringu z ataku pokazały ludzi ubranych w czarne mundury, rozbijających sprzęt biurowy i telefony komórkowe, raniących kilka osób pracujących w biurze. Nie wiadomo czy właśnie dlatego iracki rząd zdecydował się na zawieszenie pracy kanału w kraju pod pretekstem braku licencji.

Według strony internetowej Al-Hadath iracka policja poprosiła reporterów dwóch saudyjskich kanałów telewizyjnych o zaprzestanie wszelkiej działalności dziennikarskiej w tym kraju.

Przypomnijmy na początku października władze irackie wyłączyły Internet w 75% kraju. Ogólnokrajowe zamknięcie Internetu wiązało się także z protestami i zamieszkami w Bagdadzie oraz innych dużych miastach. Najpierw irackie władze zablokowały sieci społecznościowe i komunikatory, a następnie przestawiły się na przerwy w dostawie prądu. Nie wpłynęło to tylko na północ Iraku, gdzie rządzą Kurdowie - tam Internet działał bez większych problemów.

Źródło: alarabiya.net 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Wyłączenia


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

'SAT Kurier' - 3-4/2020 wersja limitowana

Limitowana edycja SAT Kuriera 3-4/2020 - 1 egz., który otrzymają...

25 zł Więcej...

Miernik Linbox WS-6944 PRO dla DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

489 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ Ultimo 4K S2X FBC Multistream

Vu+ Ultimo 4K - najpotężniejszy odbiornik Ultra HD z rodziny...

2 090 zł Więcej...
reklama