reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

2 nowe satelity Eutelsat na testowych pozycjach

dodano: 2019-10-29 14:50
autor: Janusz Sulisz | źródło: parabola.cz/flysat

Eutelsat 5 West B Dwa nowe satelity telekomunikacyjne Eutelsat 7C i Eutelsat 5 West B zostały zaparkowane na tymczasowych pozycjach orbitalnych, gdzie są przeprowadzane pierwsze testy techniczne przed komercyjnym wykorzystaniem satelitów.

Eutelsat


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Satelita Eutelsat 7C został czasowo zaparkowany na pozycji 1,7°E. Co ciekawe tuż obok na pozycji 1,5°E, choć to na orbicie znaczne odległości, znajduje się inny nowy satelita Eutelsat 5 West B.

Oba nowe satelity zostały zaprojektowane w celu zapewnienia ciągłości usług na planowanych pozycjach, odpowiednio 7°E i 5°W, a w przypadku Eutelsat 7C zwiększenie przepustowości na szybko rozwijającym się rynku afrykańskim.

Pisaliśmy o tym, że satelita Eutelsat 5 West B ma problemy z jednym z paneli słonecznych. Nie wiadomo jeszcze, czy ten problem można będzie rozwiązać oraz czy i w jakim stopniu wpłynie to na decyzje operatora, co zrobić z satelitami na pozycji docelowej 5°W. Utrata tego satelity byłaby dużym problemem.

Źródło: parabola.cz 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Satelity


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 1,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 1,0 m w wersji v2.1...

79 zł Więcej...

Wzmacniacz HDMI do max. 40m

Wzmacniacz do kabli HDMI oznaczony jako C 233 D Repeater...

80 zł Więcej...

Antena Fuba DAT802B LTE

Tańsza wersja anteny Fuba DAT902B LTE. Wysokiej jakości 27-elementowa telewizyjna...

89 zł Więcej...
reklama