reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Adobe udostępnia 7 mln kont Creative Cloud online

dodano: 2019-10-30 20:17
autor: HP | źródło: Bitdefender

Adobe Adobe - gigant oprogramowania, wydał powiadomienie o bezpieczeństwie, potwierdzające zawstydzające narażenie ponad 7 mln kont użytkowników na ataki phishingowe.

Adobe


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W piątek wpis na blogu Adobe zatytułowany „Aktualizacja zabezpieczeń” ujawnił, że źle skonfigurowane „środowisko” doprowadziło do ujawnienia informacji o klientach.

Pełna informacja brzmi:

- W Adobe uważamy, że przejrzystość w stosunku do naszych klientów jest ważna. Dlatego chcieliśmy udostępnić aktualizację zabezpieczeń.

Pod koniec ubiegłego tygodnia Adobe odkrył lukę w zabezpieczeniach związaną z pracą w jednym z naszych prototypowych środowisk. Natychmiast zamknęliśmy źle skonfigurowane środowisko, usuwając lukę.

Środowisko zawierało informacje o kliencie Creative Cloud, w tym adresy e-mail, ale nie zawierało żadnych haseł ani informacji finansowych. Ten problem nie był związany ani nie wpływał na działanie podstawowych produktów lub usług Adobe.

- Sprawdzamy nasze procesy programistyczne, aby zapobiec występowaniu podobnych problemów w przyszłości.

Ogłoszenie jest krótkie w szczegółach.
Jednak raport firmy Comparitech rzuca więcej światła na ten problem. Witryna dokonała odkrycia we współpracy z badaczem bezpieczeństwa Bobem Diachenko, który natychmiast powiadomił Adobe. Firma załatała usterkę tego samego dnia (19 października).

Ujawniona baza danych Elasticsearch zawierała blisko 7,5 mln kont użytkowników Creative Cloud i można było uzyskać do niej dostęp bez hasła lub innego uwierzytelnienia. Szacuje się, że baza danych ujawniała dane użytkownika przez około tydzień - dużo czasu, aby ktoś mógł je odfiltrować i wykorzystać w oszustwach typu phishing i oszustwach.

Raport wspomina również, że oprócz nieszczelnych wiadomości e-mail w ujawnionej bazie danych były przechowywane takie informacje, jak: data utworzenia konta; jakie produkty Adobe posiada użytkownik; status subskrypcji; czy użytkownik jest faktycznym pracownikiem Adobe; identyfikator użytkownika; kraj; Czas od ostatniego logowania; status płatności. Innymi słowy, mnóstwo informacji do stworzenia bardzo przekonującego oszustwa phishingowego.

Nic nie wskazuje na to, że ujawnione informacje zostały naruszone.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Kradzież danych


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik AX 4KBOX HD60 S2X

AX 4K HD60 - najnowszy odbiornik Ultra HD marki AX....

429 zł Więcej...

Adapter DisplayPort (męski) na HDMI (żeński) UGREEN 4K

Adapter (przejściówka) DisplayPort (męski) na HDMI (żeński) UGREEN 4K

49 zł Więcej...

Antena Fuba DAT802B LTE

Tańsza wersja anteny Fuba DAT902B LTE. Wysokiej jakości 27-elementowa telewizyjna...

89 zł Więcej...
reklama