reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

35 tys. funtów kary za nielegalne odtwarzanie Sky Sports

dodano: 2019-10-30 16:56 | aktualizacja: 2019-10-31 12:59
autor: HP | źródło: Sky

Sky UK Po udanych działaniach prawnych podjętych przez angielskiego operatora Sky ukarano niejakiego Stephena Ashley, licencjobiorcę w pubie Rotunda Tavern w Cheltenham, który naruszył prawa autorskie Sky, pokazując Sky Sports bez wymaganej umowy handlowej. Ashley został obciążony odszkodowaniem w kwocie 27.499,32 GBP plus odsetki w wysokości 4112,49 GBP oraz koszty w wysokości 7.867,50 GBP, co dało w sumie 35.779,31 GBP.

piractwo czaszka


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

- Takie przypadki pokazują, jak poważny jest problem pokazywania Sky Sports bez wymaganej licencji komercyjnej - stwierdził George Lawson, szef ds. komercyjnego piractwa w Sky.

- Jest to szkodliwe dla branży, a ci licencjobiorcy, którzy decydują się na wyświetlanie treści w ten sposób, powinni zdawać sobie sprawę z tego, że są narażeni na wysokie ryzyko, iż zostaną złapani i nałożone na nich zostaną poważne kary. Nasi klienci są dla nas bardzo ważni i nie zawahamy się podjąć działań przeciwko pubom, które nadal w nieuczciwy sposób pokazują Sky Sports, zapewniając, że tysiące przestrzegających prawo pubów i klubów, które płacą za legalne komercyjne subskrypcje Sky, nie są naciągane - ostrzegł.

Ten udany przypadek stanowi kluczowy element zobowiązania Sky do ochrony pubów, które inwestują w legalne subskrypcje Sky Sports. Sky jest zobowiązana do odwiedzania wszystkich licencjonowanych lokali, zgłoszonych przez inne podmioty lub osoby jako nielegalnie pokazujące Sky. Poczyniono już przygotowania do odwiedzania w tym sezonie ponad 700 pubów co tydzień w miastach w Wielkiej Brytanii.Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Piractwo


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ Ultimo 4K S2X FBC Multistream

Vu+ Ultimo 4K - najpotężniejszy odbiornik Ultra HD z rodziny...

1 890 zł Więcej...

Antena szerokopasmowa Log 5-69

Telewizyjna antena szerokopasmowa o strukturze logarytmicznej periodycznie dipolowej Log 5-69

40 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

429 zł Więcej...
reklama