reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Grupa Canal+ uruchomi platformę na Ukrainie?

dodano: 2019-10-31 10:40 | aktualizacja: 2019-10-31 11:57
autor: Anita Kaźmierska | źródło: telekritika.ua/satkurier.pl

Canal+ W związku ze zbliżającym się zakodowaniem sygnału wiodących ukraińskich kanałów telewizyjnych, które jest planowane na 20 stycznia 2020 roku, francuski koncern mediowy Vivendi i jego Grupa CANAL+ zamierzają uruchomić na Ukrainie platformę satelitarną DTH.

Ukraina flaga


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak podaje telekritika.ua, Vivendi osiągnęło już wstępne porozumienie z francuskim operatorem Eutelsat, który to prawdopodobnie zapewni nowej platformie pojemność satelitarną.

Byłaby to trzecia platforma satelitarna na Ukrainie, obok XtraTV i Viasat. XtraTV dystrybuuje swoje kanały poprzez satelity Eutelsat 9B (9°E) i Astra 4A (4,8°E), natomiast Viasat tylko przez Astrę 4A (4,8°E). Żadna z tych platform nie podaje dokładnej liczby abonentów. Posługują się jedynie określeniem „dziesiątki tysięcy” klientów.

Liczba widzów telewizji FTA na satelicie, zgodnie z szacunkami grupy 1+1 Media, wynosi dziś około 4,5 mln gospodarstw domowych. Firma ta przewiduje, że w ciągu roku po zakodowaniu sygnału satelitarnego 570 tys. gospodarstw domowych przełączy się na płatną telewizję satelitarną. Natomiast grupa StarLightMedia przedstawia nieco inną prognozę - na koniec 2021 roku liczba satelitarnych abonentów pay-tv miałaby wzrosnąć do 700 tys.

Dodajmy, iż Grupa CANAL+ sfinalizowała z tym roku proces przejęcia M7 Group, która działa na ośmiu europejskich rynkach. Ukraina byłaby kolejnym krajem, w którym CANAL+ mógłby świadczyć swoje usługi pay-tv.
 


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Platformy - świat


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Dreamsky TSC-4K TRIO DVB-S2/T2/C2

Profesjonalny miernik Dreamsky TSC-4K TRIO do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów...

1 990 zł Więcej...

TechniSat DigitRadio 10 IR DAB+ WiFi radio Internetowe

Cyfrowe radio DAB+, radio Internetowe oraz radio analogowe UKF/FM od...

529 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ Ultimo 4K S2X FBC Multistream

Vu+ Ultimo 4K - najpotężniejszy odbiornik Ultra HD z rodziny...

2 090 zł Więcej...
reklama