reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Grupa Canal+ uruchomi platformę na Ukrainie?

dodano: 2019-10-31 10:40 | aktualizacja: 2019-10-31 11:57
autor: Anita Kaźmierska | źródło: telekritika.ua/satkurier.pl

Canal+ W związku ze zbliżającym się zakodowaniem sygnału wiodących ukraińskich kanałów telewizyjnych, które jest planowane na 20 stycznia 2020 roku, francuski koncern mediowy Vivendi i jego Grupa CANAL+ zamierzają uruchomić na Ukrainie platformę satelitarną DTH.

Ukraina flaga


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak podaje telekritika.ua, Vivendi osiągnęło już wstępne porozumienie z francuskim operatorem Eutelsat, który to prawdopodobnie zapewni nowej platformie pojemność satelitarną.

Byłaby to trzecia platforma satelitarna na Ukrainie, obok XtraTV i Viasat. XtraTV dystrybuuje swoje kanały poprzez satelity Eutelsat 9B (9°E) i Astra 4A (4,8°E), natomiast Viasat tylko przez Astrę 4A (4,8°E). Żadna z tych platform nie podaje dokładnej liczby abonentów. Posługują się jedynie określeniem „dziesiątki tysięcy” klientów.

Liczba widzów telewizji FTA na satelicie, zgodnie z szacunkami grupy 1+1 Media, wynosi dziś około 4,5 mln gospodarstw domowych. Firma ta przewiduje, że w ciągu roku po zakodowaniu sygnału satelitarnego 570 tys. gospodarstw domowych przełączy się na płatną telewizję satelitarną. Natomiast grupa StarLightMedia przedstawia nieco inną prognozę - na koniec 2021 roku liczba satelitarnych abonentów pay-tv miałaby wzrosnąć do 700 tys.

Dodajmy, iż Grupa CANAL+ sfinalizowała z tym roku proces przejęcia M7 Group, która działa na ośmiu europejskich rynkach. Ukraina byłaby kolejnym krajem, w którym CANAL+ mógłby świadczyć swoje usługi pay-tv.
 


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Platformy - świat


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Adapter DisplayPort (męski) na HDMI (żeński) UGREEN 4K

Adapter (przejściówka) DisplayPort (męski) na HDMI (żeński) UGREEN 4K

49 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 1,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 1,0 m w wersji v2.1...

79 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 1,5m

Najnowszy kabel HDMI o długości 1,5 m w wersji v2.1...

89 zł Więcej...
reklama