reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

NTV Plus prowadzi działania przeciwko piratom

dodano: 2019-11-02 00:47
autor: JS | źródło: obob.tv

NTV Plus Rosyjski operator platformy satelitarnej NTV Plus prowadzi działania przeciwko piratom. Mowa jest o konkretnych sprawach sądowych i wykorzystaniu nowych technologii do walki z piratami. NTV Plus udostępnił portalowi obob.tv dane dotyczące postępowań w sprawach przeciwko piratom wszczętych przez prawników spółki.

https://telekritika.ua/news/nacsovet-annuliruet-licenziju-tv-provajdera-ulichennogo-v-piratstve/
Piractwo


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Więzienie i grzywna za piractwo NTV Plus.

W dwóch z tych przypadków rosyjskie sądy już wydały wyroki, które doprowadziły do ​​uwięzienia piratów. W jednym przypadku prawnicy doprowadzili do wyroku wielomilionowej grzywny.

Ciekawy jest przypadek niejakiego Jurija Moskaczowa, który, jak donosi operator, stworzył piracką sieć w Petersburgu. Sprawa zakończyła się  3-letnim wyrokiem dla pirata i wypłatą 12 mln 707 tys. rubli (760 tys. zł) w procesie cywilnym. Z kolei Maxim Parkow i Wiaczesław Vaullin, którzy stworzyli podobną sieć w mieście Mezhgorye (Baszkiria), zostali skazani odpowiednio na 2,5 i 2 lata. Przed sądami toczą się jeszcze postępowania cywilne przeciwko Parkowowi i Vaulinowi.

W Machaczkale (Dagestan) kierownictwo Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Federacji Rosyjskiej podjęło czynności dochodzeniowe, przeprowadzono zakupy kontrolne i ujawniono fakty nielegalnego korzystania z technologii udostępniania kart tzw. card sharingu. Podejrzani o przestępstwa dobrowolnie zapłacili za szkody i oczekują na proces.

W Nowoczerkasku (obwód rostowski) G. Zacharow, który wcześniej był już objęty amnestią za popełnienie podobnego przestępstwa piractwa, został ponownie zatrzymany przez policję za popełnienie takiego samego przestępstwa. Tym razem, oczywiście nie będzie mógł pozostać na wolności.

Nie tylko sądy, ale także najnowsze technologie

Aby walczyć z piractwem, NTV Plus wykorzystuje najbardziej zaawansowane rozwiązania. Chodzi o technologię DPI (Deep Packet Inspection). Technologia ta polega na gromadzeniu danych statystycznych, sprawdzaniu i filtrowaniu pakietów sieciowych według ich zawartości. W przeciwieństwie do zapór Firewall, Deep Packet Inspection analizuje nie tylko nagłówki pakietów, ale także pełną zawartość ruchu na poziomie modelu OSI. Głęboka inspekcja pakietów jest w stanie filtrować informacje spełniające określone kryteria, które można wykorzystać do wykrywania pirackiego ruchu w sieci. Według przedstawiciela NTV Plus operator stara się zablokować piracki sygnał, a jednocześnie stale monitorować źródła jego dystrybucji za pomocą technologii DPI (Deep Packet Inspection).

Źródło: obob.tv   

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Piractwo


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Uchwyt do krokwi pod rynnę

Uchwyt do krokwi pod rynnę

189 zł Więcej...

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

679 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 2,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

30 zł Więcej...