reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Koniec TV Koper-Capodistria na satelicie

dodano: 2019-11-05 12:01 | aktualizacja: 2019-11-05 13:35
autor: Anita Kaźmierska | źródło: RTV Slovenija/satkurier.pl

TV Koper-Capodistria Słoweński nadawca publiczny RTV Slovenija poinformował, że 9 listopada br. jego niekodowany kanał TV Koper-Capodistria, a także powiązana rozgłośnia radiowa, zakończą nadawanie na satelicie. Stacje te są dostępne w formie niekodowanej (FTA) na Hot Birdzie 13E (13°E). Powodem rezygnacji z przekazu satelitarnego jest brak wystarczających środków finansowych, aby przedłużyć umowę najmu pojemności z Eutelsatem.

TV Koper-Capodistria


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

- Ponieważ nie mamy niezbędnych środków finansowych, nie jesteśmy w stanie przedłużyć ważności umowy najmu pojemności dla tego kanału - powiedział Antonio Rocco, zastępca dyrektora generalnego RTV Slovenija.

Generalnie dystrybucja jest prowadzona także drogą satelitarną, aby umożliwić członkom włoskiej społeczności ze Słowenii i Chorwacji śledzenie przeznaczonych dla nich programów TV Koper-Capodistria.

Nadawca rozgląda się za alternatywnymi metodami dotarcia z sygnałem do większej liczby widzów. Rozważa m.in. możliwość wznowienia emisji w ramach naziemnej telewizji cyfrowej w Chorwacji. Poczyniła już w tym celu pierwsze kroki, wysyłając stosowne zapytanie do lokalnego regulatora medialnego. Podobne inicjatywy są realizowane we Włoszech.

Innymi rozważanymi rozwiązaniami są rozszerzona dystrybucja kablowa i internetowa. Przykładowo, od sierpnia br. dostępna na urządzenia mobilne i telewizory smart jest bezpłatna aplikacja Capo4distria, a także działa portal capodistria.rtvslo.si z możliwością oglądania programów na żywo oraz z szeroką gamą wiadomości, programów i innych treści wideo.
 

- Uważamy, że satelitarna transmisja sygnałów radiowych i telewizyjnych miała ogromne znaczenie dla rozpowszechniania języka i kultury włoskiej na tym terytorium oraz przyczyniła się do promowania obecności i roli włoskiej społeczności narodowej w transgranicznych stosunkach współpracy i do promowania ponadnarodowości. Jesteśmy z tego dumni. Nasze zaangażowanie w tym sensie nie zawiedzie nawet w przyszłości, a czyniąc to, ufamy wsparciu wszystkich, którzy do tej pory nam pomogli - dodał Antonio Rocco.

Parametry techniczne:
Eutelsat Hot Bird 13E (13°E)
tp. 90 (12,520 GHz, pol. V, SR: 27500, FEC: 5/6; DVB-S/QPSK)

ID: TV K-C
PID V: 206
PID A: 207 (slv)
PID PCR: 206
SID: 3203
PID TXT: 202
PID PMT: 83
Provider: STN Ltd
Kodowanie: brak (FTA)
 
Przekaz kanału TV Koper-Capodistria


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Wyłączenia


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel Cablink 5xGI-18S biały 10m

Włoski, 5-żyłowy przewód koncentryczny 75 Ohm Cablink 5xGI-18S biały 5...

100 zł Więcej...

Zestaw uszczelniający dach - czarny

Zestaw uszczelniający masztu z nakładką uszczelniająca poszycie dachu, nakładką uszczelniającą...

99 zł Więcej...

Kabel HDMI biały płaski 2.1 8K UHD 3,0m

Płaski, biały kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1...

89 zł Więcej...
reklama