reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Tydzień wiedzy: cukrzyca” na Studiomed TV [wideo]

dodano: 2019-11-05 15:28
autor: Jerzy Kruczek | źródło: Studiomed TV

Tydzień wiedzy cukrzyca Studiomed TV Już co najmniej 3 mln Polaków choruje na cukrzycę, ale co trzeci spośród nich nie zdaje sobie z tego sprawy – alarmuje Polskie Stowarzyszenie Diabetyków z okazji obchodzonego 14 listopada Światowego Dnia Cukrzycy.

Tydzień wiedzy cukrzyca Studiomed TV


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Zaskoczyła mnie niedawno informacja, że jedna osoba przeciętnie w ciągu roku zjada od 50 do 60 kilogramów cukru. To dziesięć razy więcej niż na początku 20. wieku! Spożycie cukru przekłada się na rosnącą epidemię otyłości i zagrożenie cukrzycą - u coraz młodszych osób. Cukrzyca stanowi olbrzymie zagrożenie, a wiedza na jej temat jest niewystarczająca, dlatego Studiomed TV włącza się w ogólnoświatową kampanię

- powiedziała Małgorzata Wiśniewska, wydawca Studiomed TV.

W tygodniu od 11 do 17 listopada na antenie telewizji pojawią się dedykowane pasma i audycje. Między innymi:

Poniedziałek-piątek, g. 18:10 seria pt. „Lekarz u Ciebie w domu”. Wyjątkowy serial przedstawiający grupę lekarzy wprowadzających się do domów swoich pacjentów. Mieszkając razem obserwują ich styl życia oraz przeprowadzają niezbędne badania. W cyklu „Tydzień wiedzy: cukrzyca” zaprezentujemy odcinki, w których bohaterowie dowiadują się, że są chorzy na cukrzycę.

Poniedziałek-piątek g. 17:00 seria pt. „Czy wiesz co jesz”. W cyklu „Tydzień wiedzy: cukrzyca” ukażą się odcinki poświęcone cukrowi. Pod lupę weźmiemy czekoladę, soki, krakersy, śniadania i tzw. jedzenie śmieciowe.

W sobotę 16.11 o 17:00 wyemitujemy dokument pt. „Cała prawda o cukrze”, w którym światowej sławy naukowcy i eksperci wyjaśnią wszystko co powinniśmy wiedzieć o tej chorobie.

Na potrzeby „Tygodnia wiedzy: cukrzyca” Studiomed TV zrealizowało cykl reportaży, wywiady i sondę uliczną. Wśród nich znajdą się:
  • Historia Wiktorii, bohaterki filmiku HI(PO)STORIE, który pokazuje, czym jest hipoglikemia. Wiktoria choruje cukrzycę typu I.
  • Historia Tomka, który był zagrożony cukrzycą typu II. Po włączeniu go do programu POZDRO, zaczął uprawiać sport, nauczył się zasad zdrowego jedzenia i dziś ma wzorcowe wyniki badań.
  • Historia pana Jerzego, który ma cukrzycę II typu - ale przez wiele lat nie rozpoznaną. Dziś uczy innych chorych, jak żyć z cukrzycą.
  • Rozmowa z prof. Leszek Czupryniakiem kierownikiem Kliniki Chorób Wewnętrznych i Diabetologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, który rysuje portret osoby z nierozpoznaną lub źle leczoną cukrzycą.
  • Edukatorka i Prezes Stowarzyszenia Edukacji Diabetologicznej Beata Stepanow, która opowiada o tym, w jaki sposób rozmawia z chorymi, by nauczyli się kontrolować cukrzycę.
  • Doktor Katarzyna Jankowska- Dziadak z Medicover, o leczeniu nadwagi i otyłości u dzieci.
  • Doktor Jacek Walewski z Centrum Medycznego Damiana o tym, jak rozpoznawać cukrzycę i co robić, żeby nie chorować.

Zwiastun cyklu „Tydzień wiedzy: cukrzyca”:Na fot.: prof. Leszek Czupryniak i Małgorzata Wiśniewska.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Nagrywarka 4K UHD Velocap U3

Nagrywarka (grabber) i streamer sygnału HDMI w wysokiej jakości, bezpośrednio...

850 zł Więcej...

Zestaw uszczelniający dach z korkiem - ceglasty

Zestaw uszczelniający masztu z nakładką uszczelniająca poszycie dachu, nakładką uszczelniającą...

119 zł Więcej...

Antena Famaval 80SP ceglasta

Portugalska antena podświetlana firmy Famaval 80cm, do odbioru wiązek satelitów...

79 zł Więcej...
reklama