reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Cykl „Amazonia” w National Geographic Wild

dodano: 2019-11-07 19:18 | aktualizacja: 2019-11-07 21:21
autor: Łukasz Knapik | źródło: Fox Networks Group

National Geographic Wild W soboty, od 23 listopada br. o godzinie 14:00 kanał National Geographic Wild zaprasza na cykl „Amazonia”. W jego ramach wyemitowane zostaną m.in. programy „Dzika Amazonka”, „Dzika Kolumbia” i „Amazonia”.

National Geographic Wild


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Amazonia to zielone płuca Ziemi, największy las deszczowy i najbogatszy gatunkowo obszar na naszej planecie. Jeden z największych skarbów, jakimi dysponuje ludzkość i jaki współczesne pokolenia mogą przekazać następnym, jest jednak w niebezpieczeństwie. Nielegalne wycinki i ogromne pożary pochłaniają całe połacie puszczy. - Cykl „Amazonia”, który wyemituje National Geographic Wild, to hołd dla tej krainy. Być może, jeśli zrozumiemy, jak jest unikalna, bardziej zaangażujemy się w jej ochronę - zapowiada nadawca.

Region Amazonii zajmuje obszar 7 mln km kw. Z tego ponad 5 mln km kw. to największy las deszczowy na Ziemi. Trudno się dziwić, że od czasów konkwistadorów aż do dziś człowiekowi nie udało się dotrzeć w niektóre z jej zakątków. Wciąż są tam miejsca, o których wiemy niewiele albo nic - ostatnie „białe plamy” na mapie świata. Amazonia to kraina, gdzie wciąż - pomimo coraz bardziej natarczywych prób - nie rządzi człowiek. Tam króluje natura.

W dorzeczu Amazonki żyje wiele niezwykłych i niewystępujących nigdzie indziej gatunków zwierząt: od węgorzy elektrycznych, ogromnych czarnych piranii i dwumetrowych ryb z rodzaju sumokształtnych, po żarłacze tępogłowe. Oprócz przedziwnych stworzeń zamieszkujących głębiny, można spotkać też wielu popularnych mieszkańców amazońskiej selwy, których byt nierozerwalnie związany jest z rzeką, m.in.: anakondy, krokodyle, jaguary, tarantule, manaty, małpy i papugi.

Różnorodność flory i fauny Amazonii to w dużej mierze zasługa jej ogromu i niedostępności. Przez wieki człowiek był w tych lasach jednym z wielu elementów przyrodniczej układanki, nigdy nią nie władał. Teraz robi wiele, by ten stan rzeczy zmienić, co może mieć opłakane skutki dla całego regionu.

W listopadzie br. kanał National Geographic Wild pokaże wybór programów o Amazonii. Jak zapowiada nadawca, przyjrzyjmy się dokładnie, dlaczego to miejsce jest tak wyjątkowe i ważne pod każdym względem. Świadomość zagrożeń i potencjalnych konsekwencji może okazać się pierwszym krokiem na drodze do uratowania zielonych płuc Ziemi. Bez szerokiego społecznego sprzeciwu, Amazonia może bowiem paść ofiarą ludzkiej zachłanności. W ramach cyklu wyemitowane zostaną m.in. programy „Dzika Amazonka”, „Dzika Kolumbia” (więcej tutaj) i „Amazonia”.

Cykl „Amazonia” - emisja w soboty (od 23 listopada 2019 r.) o godz. 14:00 w kanale National Geographic Wild.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Moduł DeltaCam Pro Twin REV 2.0 Deltacrypt CI

Uniwersalny moduł dostępu DeltaCAM Twin REV 2.0 Deltacrypt CI z...

520 zł Więcej...

Nagrywarka HD Velocap HDR900

Urządzenie pozwalające na nagrywanie z HDMI materiału wideo wysokiej rozdzielczości...

490 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

599 zł Więcej...
reklama