reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Cykl „Amazonia” w National Geographic Wild

dodano: 2019-11-07 19:18 | aktualizacja: 2019-11-07 21:21
autor: Łukasz Knapik | źródło: Fox Networks Group

National Geographic Wild W soboty, od 23 listopada br. o godzinie 14:00 kanał National Geographic Wild zaprasza na cykl „Amazonia”. W jego ramach wyemitowane zostaną m.in. programy „Dzika Amazonka”, „Dzika Kolumbia” i „Amazonia”.

National Geographic Wild


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Amazonia to zielone płuca Ziemi, największy las deszczowy i najbogatszy gatunkowo obszar na naszej planecie. Jeden z największych skarbów, jakimi dysponuje ludzkość i jaki współczesne pokolenia mogą przekazać następnym, jest jednak w niebezpieczeństwie. Nielegalne wycinki i ogromne pożary pochłaniają całe połacie puszczy. - Cykl „Amazonia”, który wyemituje National Geographic Wild, to hołd dla tej krainy. Być może, jeśli zrozumiemy, jak jest unikalna, bardziej zaangażujemy się w jej ochronę - zapowiada nadawca.

Region Amazonii zajmuje obszar 7 mln km kw. Z tego ponad 5 mln km kw. to największy las deszczowy na Ziemi. Trudno się dziwić, że od czasów konkwistadorów aż do dziś człowiekowi nie udało się dotrzeć w niektóre z jej zakątków. Wciąż są tam miejsca, o których wiemy niewiele albo nic - ostatnie „białe plamy” na mapie świata. Amazonia to kraina, gdzie wciąż - pomimo coraz bardziej natarczywych prób - nie rządzi człowiek. Tam króluje natura.

W dorzeczu Amazonki żyje wiele niezwykłych i niewystępujących nigdzie indziej gatunków zwierząt: od węgorzy elektrycznych, ogromnych czarnych piranii i dwumetrowych ryb z rodzaju sumokształtnych, po żarłacze tępogłowe. Oprócz przedziwnych stworzeń zamieszkujących głębiny, można spotkać też wielu popularnych mieszkańców amazońskiej selwy, których byt nierozerwalnie związany jest z rzeką, m.in.: anakondy, krokodyle, jaguary, tarantule, manaty, małpy i papugi.

Różnorodność flory i fauny Amazonii to w dużej mierze zasługa jej ogromu i niedostępności. Przez wieki człowiek był w tych lasach jednym z wielu elementów przyrodniczej układanki, nigdy nią nie władał. Teraz robi wiele, by ten stan rzeczy zmienić, co może mieć opłakane skutki dla całego regionu.

W listopadzie br. kanał National Geographic Wild pokaże wybór programów o Amazonii. Jak zapowiada nadawca, przyjrzyjmy się dokładnie, dlaczego to miejsce jest tak wyjątkowe i ważne pod każdym względem. Świadomość zagrożeń i potencjalnych konsekwencji może okazać się pierwszym krokiem na drodze do uratowania zielonych płuc Ziemi. Bez szerokiego społecznego sprzeciwu, Amazonia może bowiem paść ofiarą ludzkiej zachłanności. W ramach cyklu wyemitowane zostaną m.in. programy „Dzika Amazonka”, „Dzika Kolumbia” (więcej tutaj) i „Amazonia”.

Cykl „Amazonia” - emisja w soboty (od 23 listopada 2019 r.) o godz. 14:00 w kanale National Geographic Wild.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.0 4K Light 2,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

49 zł Więcej...

Konwerter Twin Fuba DEK 217 LTE

Markowy, podwójny konwerter Universal Twin Fuba o współczynniku szumów 0,1dB...

125 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Mini Combo UHD 4K S2X - Netflix

Nowość - Octagon SF8008 Mini Combo UHD 4K S2X -...

389 zł Więcej...
reklama