reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Święto Niepodległości w Radiu Złote Przeboje

dodano: 2019-11-08 00:28
autor: Łukasz Knapik | źródło: Agora

Radio Złote Przeboje Na poniedziałek, 11 listopada br. i przypadające na ten dzień Święto Niepodległości redakcja Radia Złote Przeboje (Agora) przygotowała specjalne audycje („Polska jest kobietą”). Na antenie stacji pojawią się m.in. Grzegorz Markowski w rozmowie o Polsce („Historia Polski według Grzegorza Markowskiego”) oraz obcokrajowcy, którzy pokochali Polskę i w niej zostali („Nowi Polacy”), a także nieznana historia polskiego hymnu („Złote przeboje na dzień dobry”).

Radio Złote Przeboje


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W poniedziałek, 11 listopada br. od 6:00 do 10:00 w programie „Złote przeboje na dzień dobry” redakcja rozgłośni przyjrzy się utworowi, który zna każdy Polak, czyli naszemu hymnowi (więcej tutaj). Czy wszyscy znamy historię jego powstania? Dlaczego zwrotka 2. i 3. zostały zamienione kolejnością i jak zmieniło to sens całej pieśni? W poniedziałek, 11 listopada br. Kamil Baleja zdradzi  słuchaczom nieznane ciekawostki na temat hymnu i odwiedzi Muzeum Hymnu Narodowego.

W godzinach 10:00-14.00 Tomasz Florkiewicz zaprosi wszystkich na program „Nowi Polacy”. Co roku setki obcokrajowców zostają Polakami - wśród nich są m.in. brazylijski piłkarz, kubański muzyk czy ukraińska mistrzyni boksu. Ich historie będzie można poznać właśnie w Radiu Złote Przeboje.

Od godziny 14:00 do 18:00 Piotr Jaworski poprowadzi audycję „Historia Polski według Grzegorza Markowskiego”. Muzyk opowie w niej m.in. jak wyglądała Polska, gdy miał 10 lat oraz ile zarabiało się za zaśpiewanie wokalizy do najpopularniejszego serialu w PRL-u, czyli „07 zgłoś się” (więcej tutaj). Grzegorz Markowski, w wywiadzie dla Radia Złote Przeboje, oceni też, jak zmieniali się Polacy na przestrzeni ostatnich 40 lat i kiedy można „zejść ze sceny niepokonanym”.

Święto Niepodległości na antenie Radia Złote Przeboje zakończy audycja „Polska jest kobietą”, w której redakcja rozgłośni przedstawi sylwetki rodaczek, o których usłyszał cały świat, a o których czasem nie pamiętamy. Przypomni m.in., że pierwszą kobietą chirurgiem w historii była właśnie Polka. O postaciach, z których powinniśmy być szczególnie dumni, opowie 11 listopada br. w godzinach 18:00-20:00 Jerzy Telesiński.

Specjalne audycje przygotowane na Święto Niepodległości wspiera promocja na antenie rozgłośni, na zloteprzeboje.pl oraz na profilu stacji na portalu społecznościowym Facebook.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Radiowe propozycje


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik AX 4KBOX HD60 S2X

AX 4K HD60 - najnowszy odbiornik Ultra HD marki AX....

399 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 2,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 2,0m w wersji v2.1 dla...

49 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Twin UHD 4K S2X + 1TB HDD

Octagon SF8008 Twin UHD 4K S2X z wbudowanym do środka...

839 zł Więcej...
reklama