reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Święto Niepodległości w Radiu Złote Przeboje

dodano: 2019-11-08 00:28
autor: Łukasz Knapik | źródło: Agora

Radio Złote Przeboje Na poniedziałek, 11 listopada br. i przypadające na ten dzień Święto Niepodległości redakcja Radia Złote Przeboje (Agora) przygotowała specjalne audycje („Polska jest kobietą”). Na antenie stacji pojawią się m.in. Grzegorz Markowski w rozmowie o Polsce („Historia Polski według Grzegorza Markowskiego”) oraz obcokrajowcy, którzy pokochali Polskę i w niej zostali („Nowi Polacy”), a także nieznana historia polskiego hymnu („Złote przeboje na dzień dobry”).

Radio Złote Przeboje


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W poniedziałek, 11 listopada br. od 6:00 do 10:00 w programie „Złote przeboje na dzień dobry” redakcja rozgłośni przyjrzy się utworowi, który zna każdy Polak, czyli naszemu hymnowi (więcej tutaj). Czy wszyscy znamy historię jego powstania? Dlaczego zwrotka 2. i 3. zostały zamienione kolejnością i jak zmieniło to sens całej pieśni? W poniedziałek, 11 listopada br. Kamil Baleja zdradzi  słuchaczom nieznane ciekawostki na temat hymnu i odwiedzi Muzeum Hymnu Narodowego.

W godzinach 10:00-14.00 Tomasz Florkiewicz zaprosi wszystkich na program „Nowi Polacy”. Co roku setki obcokrajowców zostają Polakami - wśród nich są m.in. brazylijski piłkarz, kubański muzyk czy ukraińska mistrzyni boksu. Ich historie będzie można poznać właśnie w Radiu Złote Przeboje.

Od godziny 14:00 do 18:00 Piotr Jaworski poprowadzi audycję „Historia Polski według Grzegorza Markowskiego”. Muzyk opowie w niej m.in. jak wyglądała Polska, gdy miał 10 lat oraz ile zarabiało się za zaśpiewanie wokalizy do najpopularniejszego serialu w PRL-u, czyli „07 zgłoś się” (więcej tutaj). Grzegorz Markowski, w wywiadzie dla Radia Złote Przeboje, oceni też, jak zmieniali się Polacy na przestrzeni ostatnich 40 lat i kiedy można „zejść ze sceny niepokonanym”.

Święto Niepodległości na antenie Radia Złote Przeboje zakończy audycja „Polska jest kobietą”, w której redakcja rozgłośni przedstawi sylwetki rodaczek, o których usłyszał cały świat, a o których czasem nie pamiętamy. Przypomni m.in., że pierwszą kobietą chirurgiem w historii była właśnie Polka. O postaciach, z których powinniśmy być szczególnie dumni, opowie 11 listopada br. w godzinach 18:00-20:00 Jerzy Telesiński.

Specjalne audycje przygotowane na Święto Niepodległości wspiera promocja na antenie rozgłośni, na zloteprzeboje.pl oraz na profilu stacji na portalu społecznościowym Facebook.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Radiowe propozycje


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Moduł UniCam Pro Evo 4.0

Uniwersalny moduł dostępu UniCam Evo Deltacrypt CI/CI+ v. 4.0. W...

490 zł Więcej...

Moduł DeltaCam Pro Twin REV 2.0 Deltacrypt CI

Uniwersalny moduł dostępu DeltaCAM Twin REV 2.0 Deltacrypt CI z...

520 zł Więcej...

Odbiornik Dreambox ONE Ultra HD 2xS2X Multistream

Najnowszy i najszybszy odbiornik UHD cenionej marki Dreambox - nowy...

1 249 zł Więcej...
reklama