reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Pasmo „Premierowe środy” w kanale Polsat Games

dodano: 2019-11-08 01:16 | aktualizacja: 2019-11-08 12:12
autor: Łukasz Knapik | źródło: Cyfrowy Polsat

Polsat Games W środę, 13 listopada br. o godzinie 21:00 w kanale Polsat Games wystartuje nowy program, dedykowany „grom bez prądu”. Jak zapowiada nadawca, w „PoGraMy” nie zabraknie dyskusji o karciankach i planszówkach. Audycję poprowadzą twórcy kanału o tej samej nazwie dostępnego w serwisie YouTube - Marcin Szmidt i Piotr Augustyniak. W paśmie „Premierowe środy” pojawią się też programy „Faux Paux”, „Rock w grach” i „Nowa gra+”.

Polsat Games


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
„PoGraMy” to pierwszy program w kanale Polsat Games, który będzie opowiadał nie o grach wideo, a o karciankach oraz planszówkach, cieszących się w Polsce i na całym świecie ogromną popularnością. Ten sposób rozrywki rozwija wyobraźnię graczy i przyciąga zapaleńców, a nawet  całe rodziny. - Żartobliwa konwencja, błyskotliwe dygresje, efektownie zmontowane scenki aktorskie i naturalność to znaki rozpoznawcze „PoGraMy” - czytamy w komunikacie.

W programie pojawi się między innymi gra „Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie”, oparta na prozie J.R.R. Tolkiena i wykorzystująca cyfrową aplikację. Nie zabraknie też planszowej klasyki, która od kilku dekad była powodem wielu nieprzespanych nocy zapalonych graczy, czyli „Talisman. Magia i Miecz”. Widzowie poznają też „gry bez prądu” dopiero budujące swoją popularność, jak np. „Brass”, w której gracze zmieniają się w rekinów biznesu, chcących dorobić się na owocach rewolucji przemysłowej. 

- Paradoksalnie w „PoGraMy” nie chodzi tylko o prezentowanie gier planszowych i karcianych. Oczywiście to one są w centrum uwagi, ale naszą misją jest również sama możliwość prowadzenia dialogu z widzami oraz obecnymi i przyszłymi graczami. Uwielbiamy rozmawiać o tym, co nas kręci w szeroko pojętej kulturze grania w tzw. gry analogowe. Chodzi również o przestrzeń spotkania przy stole gracza czy planszy. Jak już ktoś powiedział, gry powinny łączyć, a naszym zdaniem planszówki robią to doskonale, bo wymagają bezpośredniego spotkania i kontaktu. Lubimy również zarażać naszą pasją, dzielić się dobrym humorem i pozytywną energią. Gry to zabawki, nie ukrywamy tego, dlatego chcemy z wami poGrać w Polsat Games. „PoGraMy” razem?

- mówią autorzy programu.


„PoGraMy” poprowadzą Marcin Szmidt i Piotr Augustyniak, którzy od ponad dwóch lat tworzą w serwisie YouTube kanał o tej samej nazwie. Ich przygoda z planszą i kartami rozpoczęła się w łódzkim liceum o profilu teatralno-filmowym. Marcin Szmidt to fotograf i producent wideo, w grach przywiązujący wagę do strategii i mechaniki rozgrywki. Piotr Augustyniak, jak na aktora i teatrologa przystało, ceni fabułę, klimat oraz epicką przygodę. Jak zapowiada nadawca, te dwa skrajne podejścia zaskakująco dobrze się uzupełniają, o czym już od środy, 13 listopada br. będą mogli przekonać się widzowie Polsatu Games.

Tego dnia wystartuje również nowe pasmo „Premierowe środy”, w którym widzowie zobaczą co tydzień nowe odcinki audycji z pogranicza rozrywki i publicystyki (więcej tutaj). Od godziny 19:00 - na żywo ze studia kanału Polsat Games - magazyn „Faux Paux” duetu Radosław Nałęcz i Tadeusz Zieliński. O 20:00 autorski program Remigiusza Maciaszka „Rocka”, czyli „Rock w grach”. Pół godziny później „Nowa gra+”, czyli recenzje najnowszych gier AAA. Pasmo „Premierowe środy” o 21:00 zamknie nowość - „PoGraMy”, czyli prezentacje „gier bez prądu”.
 
Marcin Szmidt i Piotr Augustyniak w programie kanału Polsat Games „PoGraMy”, foto: Cyfrowy Polsat
Marcin Szmidt i Piotr Augustyniak w programie kanału Polsat Games „PoGraMy”, foto: Cyfrowy Polsat

Plan emisji:

Środy (od 13 listopada)
19:00 „Faux Paux” - magazyn, Polsat Games
20:00 „Rock w grach” - magazyn, Polsat Games
20:30 „Nowa gra+” - magazyn, Polsat Games
21:00 „PoGraMy” - magazyn, Polsat Games


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+ 4K ECP

CAM CI+ 4K ECP z odbiorem TVP 4K, CANAL+ 4K...

199 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 Wiwa H.265 HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki Wiwa dla Naziemnej Telewizji...

109 zł Więcej...

Nagrywarka 4K UHD HyperCap II Duo

Nagrywarka (grabber) i streamer sygnału HDMI w wysokiej jakości, bezpośrednio...

1 790 zł Więcej...