reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Pasmo „Premierowe środy” w kanale Polsat Games

dodano: 2019-11-08 01:16 | aktualizacja: 2019-11-08 12:12
autor: Łukasz Knapik | źródło: Cyfrowy Polsat

Polsat Games W środę, 13 listopada br. o godzinie 21:00 w kanale Polsat Games wystartuje nowy program, dedykowany „grom bez prądu”. Jak zapowiada nadawca, w „PoGraMy” nie zabraknie dyskusji o karciankach i planszówkach. Audycję poprowadzą twórcy kanału o tej samej nazwie dostępnego w serwisie YouTube - Marcin Szmidt i Piotr Augustyniak. W paśmie „Premierowe środy” pojawią się też programy „Faux Paux”, „Rock w grach” i „Nowa gra+”.

Polsat Games


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
„PoGraMy” to pierwszy program w kanale Polsat Games, który będzie opowiadał nie o grach wideo, a o karciankach oraz planszówkach, cieszących się w Polsce i na całym świecie ogromną popularnością. Ten sposób rozrywki rozwija wyobraźnię graczy i przyciąga zapaleńców, a nawet  całe rodziny. - Żartobliwa konwencja, błyskotliwe dygresje, efektownie zmontowane scenki aktorskie i naturalność to znaki rozpoznawcze „PoGraMy” - czytamy w komunikacie.

W programie pojawi się między innymi gra „Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie”, oparta na prozie J.R.R. Tolkiena i wykorzystująca cyfrową aplikację. Nie zabraknie też planszowej klasyki, która od kilku dekad była powodem wielu nieprzespanych nocy zapalonych graczy, czyli „Talisman. Magia i Miecz”. Widzowie poznają też „gry bez prądu” dopiero budujące swoją popularność, jak np. „Brass”, w której gracze zmieniają się w rekinów biznesu, chcących dorobić się na owocach rewolucji przemysłowej. 

- Paradoksalnie w „PoGraMy” nie chodzi tylko o prezentowanie gier planszowych i karcianych. Oczywiście to one są w centrum uwagi, ale naszą misją jest również sama możliwość prowadzenia dialogu z widzami oraz obecnymi i przyszłymi graczami. Uwielbiamy rozmawiać o tym, co nas kręci w szeroko pojętej kulturze grania w tzw. gry analogowe. Chodzi również o przestrzeń spotkania przy stole gracza czy planszy. Jak już ktoś powiedział, gry powinny łączyć, a naszym zdaniem planszówki robią to doskonale, bo wymagają bezpośredniego spotkania i kontaktu. Lubimy również zarażać naszą pasją, dzielić się dobrym humorem i pozytywną energią. Gry to zabawki, nie ukrywamy tego, dlatego chcemy z wami poGrać w Polsat Games. „PoGraMy” razem?

- mówią autorzy programu.


„PoGraMy” poprowadzą Marcin Szmidt i Piotr Augustyniak, którzy od ponad dwóch lat tworzą w serwisie YouTube kanał o tej samej nazwie. Ich przygoda z planszą i kartami rozpoczęła się w łódzkim liceum o profilu teatralno-filmowym. Marcin Szmidt to fotograf i producent wideo, w grach przywiązujący wagę do strategii i mechaniki rozgrywki. Piotr Augustyniak, jak na aktora i teatrologa przystało, ceni fabułę, klimat oraz epicką przygodę. Jak zapowiada nadawca, te dwa skrajne podejścia zaskakująco dobrze się uzupełniają, o czym już od środy, 13 listopada br. będą mogli przekonać się widzowie Polsatu Games.

Tego dnia wystartuje również nowe pasmo „Premierowe środy”, w którym widzowie zobaczą co tydzień nowe odcinki audycji z pogranicza rozrywki i publicystyki (więcej tutaj). Od godziny 19:00 - na żywo ze studia kanału Polsat Games - magazyn „Faux Paux” duetu Radosław Nałęcz i Tadeusz Zieliński. O 20:00 autorski program Remigiusza Maciaszka „Rocka”, czyli „Rock w grach”. Pół godziny później „Nowa gra+”, czyli recenzje najnowszych gier AAA. Pasmo „Premierowe środy” o 21:00 zamknie nowość - „PoGraMy”, czyli prezentacje „gier bez prądu”.
 
Marcin Szmidt i Piotr Augustyniak w programie kanału Polsat Games „PoGraMy”, foto: Cyfrowy Polsat
Marcin Szmidt i Piotr Augustyniak w programie kanału Polsat Games „PoGraMy”, foto: Cyfrowy Polsat

Plan emisji:

Środy (od 13 listopada)
19:00 „Faux Paux” - magazyn, Polsat Games
20:00 „Rock w grach” - magazyn, Polsat Games
20:30 „Nowa gra+” - magazyn, Polsat Games
21:00 „PoGraMy” - magazyn, Polsat Games


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Nagrywarka HD Velocap HDR900

Urządzenie pozwalające na nagrywanie z HDMI materiału wideo wysokiej rozdzielczości...

490 zł Więcej...

Antena Fuba DAA 110A grafit

Fuba DAA 110A to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

649 zł Więcej...

Dron wyścigowy Hubsan H122D X4 Storm FPV

Potężne silniki, kamera HD i mnogość funkcji przekonują, że Hubsan...

429 zł Więcej...
reklama