reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Czy wiesz, że...” od 12.11 w Travel Channel

dodano: 2019-11-07 12:52
autor: Łukasz Knapik | źródło: Discvoery

Travel Channel HD Dziecięca wrażliwość, ciekawość świata i skłonność do zadawania pytań nie mają sobie równych. Dzieci uwielbiają podróże, przygody i z łatwością zawierają znajomości. Lubią zwierzęta, chętnie poznają nowe miejsca, smaki, obyczaje. Nie kierują się konwenansami, jak czynią to dorośli, są spontaniczne i pełne empatii. Chłoną wiedzę z otaczającej je rzeczywistości i chętnie dzielą się nią z innymi. Gospodarzami „Czy wiesz, że...”, premierowego cyklu Travel Channel, będą dziewięcioletnia Helena i trzynastoletni Szymon.

Travel Channel


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Dwoje dziecięcych prowadzących wybierze się w podróże po Polsce i świecie. Helena i Szymon zetkną się z obcymi kulturami, niejednokrotnie bardzo odmiennymi od rodzimej. Poznają ludzi o innej obyczajowości, wyglądających inaczej niż Europejczycy. Zobaczą bogactwo fauny i flory na różnych kontynentach. Spróbują smaków i dań, których nie ma w polskiej kuchni. Zapoznają się z proekologicznymi inicjatywami i projektami. Spotkają na swojej drodze wiele ciekawych osób. Znajdą się wśród nich zarówno naukowcy i badacze: przyrodoznawcy, zoolodzy, kulturoznawcy, podróżnicy, jak i zwyczajni - niezwyczajni ludzie: opiekunowie zwierząt, plantatorzy, kucharze, rybacy, rękodzielnicy. Słowem: młodzi prowadzący znajdą się w fascynującym otoczeniu i dowiedzą mnóstwa interesujących rzeczy. Będą dzielić się nimi z widzami: obserwując, relacjonując, przeprowadzając wywiady z mieszkańcami odwiedzanych zakątków.

Jak czytamy w komunikacie, dzięki „Czy wiesz, że...” oglądający poznają ogromną ilość ciekawostek i fascynujących faktów podanych w lekki, przystępny i przefiltrowany przez dziecięcą wrażliwość sposób. Dowiedzą się, między innymi, że na świecie nie byłoby czekolady, gdyby nie tropikalne komary zapylające maleńkie kwiaty kakaowców, a słoń na całe życie zapamięta człowieka, który raz dmuchnie mu w trąbę. Celem programu, oprócz nienachalnej, zabarwionej humorem edukacji, będzie zwracanie uwagi na takie zagadnienia jak: tolerancja, zrozumienie dla kulturowej i mentalnej odmienności, poszanowanie przyrody i troska o nią, szacunek dla zwierząt, mądre podróżowanie uwzględniające szereg ekologicznych zachowań. Wymienione treści nie będą pierwszoplanowe, ale naturalnie wplecione w akcję i dzięki temu łatwo przyswajalne.

- Dynamiczny, pełen ciekawostek, humoru oraz ciepła program będzie idealny dla całej rodziny. Zafascynuje wszystkich wielbicieli dalekich i bliskich podróży, miłośników przyrody, niebanalnego zwiedzania różnych miejsc świata i poznawania związanych z nim ciekawostek - zachęca nadawca.

„Czy wiesz, że...” - emisja we wtorki (od 12 listopada 2019 roku) o 17:20 w Travel Channel.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Fuba DAA 110A grafit

Fuba DAA 110A to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

649 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo - następca najbardziej udanych odbiorników satelitarnych producenta...

329 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - Netflix

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

449 zł Więcej...
reklama