reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Dokument o Andrzeju Krzanowskim w TVP Kultura

dodano: 2019-11-08 12:35 | aktualizacja: 2019-11-08 13:45
autor: Łukasz Knapik | źródło: TVP

TVP Kultura W poniedziałek, 11 listopada br. o godz. 13:20 kanał TVP Kultura zaprasza na premierę filmu „Przerwana podróż - Andrzej Krzanowski” o polskim kompozytorze i akordeoniście. TVP Kultura i Polskie Wydawnictwo Muzyczne są koproducentami tego filmu.

TVP Kultura oprawa styczeń 2018 roku


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
„Przerwana podróż - Andrzej Krzanowski” to koprodukcja TVP Kultura i Polskiego Wydawnictwa Muzycznego o artyście, którego niezwykłą muzyczną podróż zatrzymała przedwczesna śmierć. Tworzył muzykę symfoniczną, kameralną i wokalno-instrumentalną, ale specjalizował się w brzmieniach na akordeon. Był wyjątkowym twórcą polskiej muzyki XX wieku, a także pedagogiem. Nazwany „Chopinem akordeonu" ukształtował całe pokolenia polskich wykonawców. Zmarł na atak serca 1 października 1990 roku w wieku zaledwie 39 lat.

Po raz pierwszy film „Przerwana podróż - Andrzej Krzanowski” widzowie mogli zobaczyć podczas tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Współczesnej Warszawska Jesień. Po zorganizowanym przez TVP Kultura i Polskie Wydawnictwo Muzyczne pokazie odbyło się spotkanie z twórcami filmu - reżyserem Janem Sosińskim, scenarzystą Andrzejem Kosowskim, autorem zdjęć Piotrem Koprem i Grzegorzem Marteckim - odpowiedzialnym za dźwięk.

„Przerwana podróż - Andrzej Krzanowski” - emisja w poniedziałek, 11 listopada 2019 r.  o godz. 13:20 w TVP Kultura.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 690 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

Oferta „nc+ telewizja na kartę z Pakietem Start+” z modułem...

179 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 239 zł Więcej...
reklama