reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Narodowe Święto Niepodległości w stacjach TVP

dodano: 2019-11-08 14:36
autor: Łukasz Knapik | źródło: TVP

TVP siedziba Telewizja Polska Transmisje uroczystości państwowych z okazji 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, filmy dokumentalne i fabularne, programy publicystyczne, reportaże, koncerty oraz specjalne wydania programów - to tylko niektóre z propozycji programowych przygotowanych przez TVP z okazji obchodów święta 11 Listopada.

Telewizja Polska TVP siedziba


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
TVP1 (i TVP Polonia) zaprasza o godzinie 11:40 na transmisję uroczystości państwowych w Warszawie. Narodowe Święto Niepodległości upamiętnia odzyskanie przez Polskę wolności w 1918 roku - po 123 latach zaborów. Główne uroczystości w dniu Święta Niepodległości w Warszawie odbędą się na placu Józefa Piłsudskiego. Podczas obchodów prezydent RP Andrzej Duda złoży wieniec na Grobie Nieznanego Żołnierza. Transmisje i relacje z uroczystości oglądać będzie można przez cały dzień w TVP Info.

O godzinie 20:20 Jedynka zaprasza na serial „Młody Piłsudski” (więcej tutaj). TVP1 pokaże również filmy dokumentalne: „Tu jest Polska, czyli zwrot w konstytucji” (o godzinie 15:30) i „Niepodległość” (o godzinie 21:35) (więcej tutaj).

W TVP2 widzowie zobaczą m.in. specjalny odcinek „Familiady”, z którego wygrana zostanie przekazana na cel charytatywny - wsparcie Stowarzyszenia Rannych i Poszkodowanych Poza Granicami Kraju (więcej tutaj).

TVP Polonia w poniedziałkowe popołudnie zaprasza widzów na „Koncert dla Niepodległej - Słowa, które znaczą” emitowany od godziny 15:20 oraz na film dokumentalny w reżyserii Krzysztofa Talczewskiego „Niepodległość 2018” (o godzinie 17:50).

Ofertę z okazji 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości przygotowała również TVP Historia. Widzowie obejrzą filmy fabularne: „Pan Tadeusz” (o godzinie 12:10), „Bitwę Warszawską” (o godzinie 19:55) i „Wrota Europy” (o godzinie 22:40) oraz film dokumentalny „Niepodległość” (o godzinie 14:50). Antena zaprasza również na premierowy odcinek nowego cyklu dokumentalnego „Polskie 100 lat” pod tytułem „11 listopada 1918 roku” (o godzinie 18:10).

11 listopada br. o godzinie 13:20 w TVP Kultura widzowie obejrzą film dokumentalny „Przerwana podróż - Andrzej Krzanowski” (więcej tutaj), a o o godzinie 14:35 koncert „Powrócim pełni sławy - koncert pieśni legionowych”.

W Telewizji Polskiej nie zabraknie również propozycji dla najmłodszych widzów. TVP ABC zaprasza na specjalne wydania „Teleranka” (o godzinie 10:15), „Zaczarowanego świata sztuki” (o godzinie 10:15) i „Czytania przed spaniem” (o godzinie 19:55). W programie „Polak Mały”, emitowanym o godzinie 13:00, TVP ABC przypomni polskie symbole. Na antenie także o tym, czym jest Narodowe Święto Niepodległości oraz jak być dobrym Polakiem. Antena dla najmłodszych widzów przygotowała specjalnie na tą okazję spoty i teledyski z pieśniami patriotycznymi w wykonaniu dzieci z „Teleranka”.

11 listopada br. w TVP VOD przez cały dzień będzie można oglądać transmisje uroczystości państwowych, odbywających się z okazji Święta Niepodległości. W poniedziałek widzowie będą mogli obejrzeć pierwszy odcinek serialu „Młody Piłsudski”. Film dostępny będzie na platformie przez 48 godzin. W TVP VOD udostępnionych jest wiele produkcji filmowych, dokumentów, seriali oraz programów, które opowiadają o początkach niepodległej Polski. Do tych propozycji należą film „Kamerdyner” oraz melodramat „Sonata księżycowa”. W ofercie Teatru Telewizji znajdują się spektakle „Imperium” oraz „Marszałek”.
 
Grzegorz Otrębski w serialu TVP1 „Młody Piłsudski”, foto: TVP
Grzegorz Otrębski w serialu TVP1 „Młody Piłsudski”, foto: TVP


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Octagon SX8 HD One

Mały, satelitarny odbiornik HD z DX - Blindscanem i Multistream...

129 zł Więcej...

Moduł HD+ z kartą 6m

Moduł HD+ z kartą HD+ (gotowy na odbiór w Ultra...

399 zł Więcej...

Nagrywarka 4K UHD Velocap U3

Nagrywarka (grabber) i streamer sygnału HDMI w wysokiej jakości, bezpośrednio...

690 zł Więcej...
reklama