reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Hip hop: kawałki, które...” od 14.11 w AMC

dodano: 2019-11-12 15:41
autor: Łukasz Knapik | źródło: AMC Networks International

AMC „Hip hop: kawałki, które wstrząsnęły Ameryką” Hip-hop to nie tylko muzyka, ale i jeden z najbardziej wpływowych ruchów kulturowych w Stanach Zjednoczonych oraz na całym świecie. Nowa seria dokumentalna „Hip hop: kawałki, które wstrząsnęły Ameryką” („Hip Hop: The Songs That Shook America”) skupi się na sześciu przełomowych utworach w historii tego gatunku. Na pierwszy odcinek tej serii kanał AMC zaprasza w czwartek, 14 listopada br. o 22:00. Kolejne odcinki będą emitowane w każdy czwartek o tej samej porze.

AMC „Hip hop: kawałki, które wstrząsnęły Ameryką”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
„Hip hop: kawałki, które wstrząsnęły Ameryką” to produkcja własna AMC Studios, która zajrzy za kulisy powstawania najważniejszych utworów hip-hopowych w historii współczesnej muzyki. Każdy odcinek opowiadać będzie historię jednej kompozycji. Jej twórcy wraz z zaproszonymi gośćmi przeprowadzą analizy utworów i opowiedzą o warunkach społeczno-ekonomicznych, w jakich powstawały. Przedyskutują również wpływ, jaki te produkcje wywarły na całe pokolenia słuchaczy, jak i na nich samych. Producentami wykonawczymi serii są członkowie kultowego zespołu hip-hopowego „The Roots” – producent i perkusista Ahmir „Questlove” Thompson oraz wokalista Tariq „Black Thought” Trotter, a ponadto Alex Gibney. Seria została wyreżyserowana przez Erika Parkera i One9. Wśród producentów wykonawczych znaleźli się także Shawn Gee, Stacey Offman, Richard Perello oraz Shea Serrano. Współproducentami wykonawczymi są Angie Day, Erik Parker oraz One9 (więcej tutaj)

Pierwszy odcinek zagłębi się w historię piosenki „Jesus Walks” Kanye Westa. W czasach przepychu i zbytku, chrześcijański rap prowokuje kościół i zmienia postrzeganie religii jak i samego rapu. 

W drugim odcinku artyści przedyskutują „Alright” Kendricka Lamara. Utwór ten stał się nieoficjalnym hymnem o nadziei, w czasie gdy ruch Black Lives Matter zdominował dyskusję o stosunkach rasowych w USA.

Trzeci odcinek opowie o tym, jak „Rock Box” Run-DMC zburzył mury między muzyką rockową a hip-hopem, a także stosunkami rasowymi i klasowymi w amerykańskim radiu i telewizji. 

„Elevators” grupy OutKast jest przedmiotem czwartego odcinka. Ten niepozorny utwór z południa Stanów przedefiniował kulturowy i geograficzny wpływ rapu.

W piątym odcinku seria przyjrzy się historii „The Bridge” Marley’a Marla i MC Shana. Kawałek, który opowiada o dumie z miejsca pochodzenia wykonawców, stał się przyczyną słynnej hip-hopowej rywalizacji.

Ostatni odcinek opowie o „Ladies First” Queen Latifah. W szczytowym momencie hip-hopowej mizoginii, kultura doceniła królowe rapu.
 
Jermaine Dupri w serialu AMC „Hip hop: kawałki, które wstrząsnęły Ameryką”, foto: Zach Dilgard/AMC Networks International
Jermaine Dupri w serialu AMC „Hip hop: kawałki, które wstrząsnęły Ameryką”, foto: Zach Dilgard/AMC Networks International


„Hip hop: kawałki, które wstrząsnęły Ameryką” - emisja w czwartki (od 14 listopada 2019 roku) o 22:00 w AMC.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

Oferta „nc+ telewizja na kartę z Pakietem Start+” z modułem...

189 zł Więcej...

'SAT Kurier' - 3-4/2020 wersja limitowana

Limitowana edycja SAT Kuriera 3-4/2020 - 1 egz., który otrzymają...

25 zł Więcej...

'SAT Kurier' - 7-8/2020 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 7-8/2020

10 zł Więcej...
reklama